October 17, 2021

loopnewz

News 24/7

Роналдо отбелязва хеттрик, а Дания си осигурява място на световното първенство в Катар | футболни новини

Още един хеттрик за Кристиано Роналдо, още една победа – и квалификация за Световното първенство – за Дания.

И още масови неприятности в мача между Англия и Унгария.

Имаше усещане за познаване на квалификационните мачове за Световното първенство в Европа във вторник, не на последно място във Фаро, където Роналдо увеличи рекордното си постижение за международни голове при мъжете до 115, като отбеляза 58 хеттрика в кариерата си за клуб и държава при победа на Португалия с 5.0 над Люксембург.

Дания стана втората европейска държава, която се класира за турнира през следващата година в Катар, след Германия в понеделник, като постигна осмата си поредна победа в групата с победа с 1: 0 над Австрия.

Решителната победа, отбелязана от Йоахим Мале през второто полувреме, дойде на Barken Arena в Копенхаген, където звездният плеймейкър Кристиан Ериксен се срина през юни по време на мач от европейското първенство. Остава неясно дали Ериксен може да възобнови кариерата си на световно първенство в рамките на 13 месеца.

Англия вероятно ще бъде там, но трябваше да изчака, преди да резервира мястото си след равенството 1: 1 с Унгария на Уембли. Събитията на стадиона бяха засенчени от сблъсъци между полицейски служители и привърженици на Унгария в началото на мача, които – според полицията – бяха провокирани от гостуващ фен, който направи „расистки“ забележки към домакин.

Прекъсването на унгарските фенове – включително расизма – по време на първия мач в групата между двата отбора, в Будапеща миналия месец, принуди унгарците да играят мач на празен стадион.

Швеция се издигна над Испания до първото място в група В с победа с 2: 0 над Гърция, а Швейцария изведе същите точки с Италия в група С с победа над Литва с 4: 0.

В група А Португалия изостава с една точка от Сърбия, която победи Азербайджан с 3: 1, но има мач пред себе си.

Само първият отбор от всяка група автоматично се класира за световното първенство. Вицешампионите отиват в плейофите.

Роналдо разстояния

Двойка наказателни удари в осмата и тринадесетата минута постави Роналдо на път да отбележи рекорден международен хеттрик за Португалия в 87-ата минута.

36-годишният нападател на Манчестър Юнайтед играеше своята 182-ра международна шапка.

Бруно Фернандес и Жоао Баленха също отбелязаха гол за Португалия в четвъртата им поредна квалификационна победа, оставяйки дузпата направо със Сърбия над първа.

Последният мач на Сърбия беше в Португалия, която ще изиграе мач за първа ръка на гости при Ирландия.

Португалецът Кристиано Роналдо отбелязва петия си гол, за да завърши хеттрик [Pedro Nunes/Reuters]

чрез датчаните

Дания продължава да блести добре от европейското първенство, като отборът се класира за полуфиналите въпреки загубата на Ериксен при тъжни обстоятелства в откриващия мач.

Чистият гол срещу Австрия означава, че датчаните все още не са допуснати във група F, докато те са единственият отбор, който отбеляза 100% в квалификациите.

Мели вкара поразителен удар на Томас Делейни, извеждайки Дания до 27 гола – на второ място след Холандия.

Дания има седем точки преднина над Шотландия, която все още е на път да завърши втора след победа с 1: 0 над островите Фиър.

Шотландия е с четири точки пред третия Израел, който победи гостуващия Молдова с 2-1.

Австриецът Стефан Бош в мач с датчанина Йозеф Поулсен [Liselotte Sabroe/Ritzau Scanpix via Reuters]

проблем с тълпата

Фенските проблеми тормозеха и двата мача в група А – в началото на мача Англия -Унгария и към края на Албания и Полша.

Столичната полиция заяви в изявление, че смущенията на “Уембли” избухнаха, след като полицаите влязоха на трибуната “да арестуват зрител за изключително сериозен расистки коментар към домакин”.

Видяно е, че полицията използва палки, за да отблъсне посетителите, но останалата част от мача остана невредим.

Футболната асоциация заяви, че е съобщила за инцидента на ФИФА, която преди това е поставила Унгария под наблюдение със заплахата от друг мач без фенове, ако има допълнително прекъсване на мачовете.

В Тирана мачът между Албания и Полша беше спрян, когато полските играчи излязоха от терена, след като албанските фенове ги хвърлиха бутилки с вода. Инцидентът стана, след като играчите на Полша отпразнуваха гол в 77-ата минута, който в крайна сметка доведе до победа с 1: 0.

Полски служител на пейката призова играчите да напуснат терена незабавно. Преди да се поднови мачът – 20 минути по -късно – реклама на стадиона предупреди феновете, че Албания може да се наложи да загуби, ако бъдат хвърлени още неща.

Англия е с три точки пред Полша, която е с още две точки пред третата Албания.

Общ изглед на сблъсъка на полицията с унгарските фенове по време на мача [Carl Recine/Reuters]

Pokemon go hack Among us generator Brawl Stars Hack Brawl Stars Gems clash of clans hack clash of clans generator clash of clans hack 2021 clash of clans generator 2012 clash royale hack clash royale generator clash royale hack clash royale generator coin master hack coin master generator Among us hack among us hack 2021 Free Fire Hack fortntie skin hack fortntie skin generator free fortnite vbucks generator fortnite vbucks hack fortnite vbucks generator free fortnite vbucks generator fortnite vbucks hack fortnite vbucks generator instagram followers hack instagram followers generator free instagram followers generator robux hack robux generator free skins hack free skin generator free spins coin master spins hack tiktok followers hack tiktok followers generator free tiktok fans tiktok hack followers free tiktok followers fortnite vbucks hack fortnite vbucks generator fortnite vbucks hack fortnite vbucks hack fortnite vbucks generator free fortnite vbucks free fortnite v bucks fortnite v bucks hack garena free fire hack garena free fire generator instagram accounts hack among us hack 2021 instagram followers hack free instagram hack instagram generator instagram hack free fortnite vbucks generator fortnite vbucks hack free fortnite skins pokemon go hack pokemon go generator pogo hack pokemon go hack robux hack robux gnerator free robux 2021 robux hack 2021 free tiktok followers vbucks hack free vbucks generator among us hack robux hack 2021 tiktok fans generator tiktok fans hack fortnite skin hack fortnite skins generator tiktok free followers among us generatro robux generator free fortnite vbucks generator fortnite hack 2021