May 18, 2022

loopnewz

News 24/7

Ливърпул спечели ФА Къп, след като победи Челси след дузпи на Уембли | британски новини

Ливърпул спечели Купата на Англия, след като победи Челси след дузпи по време на финала на Уембли.

Срещата завърши при равенство 0:0 след продължения, като червените вкараха шест наказателни удара срещу петте на Челси.

Това означава, че стремежът на Ливърпул да спечели четири трофея през този сезон остава непокътнат.

Червените спечелиха и финала за Купата на лигата, отново срещу Челси, след изпълнение на дузпи през февруари.

Ливърпул започна блестящо в събота и имаше добри шансове за гол в началната част на мача.

След половин час имаше разочарование за червените, но когато суперзвездата Мохамед Салах излезе контузен, той беше заменен от Диого Жота.

Мохамед Салах получава медицинска помощ след нараняване
снимка:
Играчът на Ливърпул Мохамед Салах получава медицинска помощ след контузия

Челси също отказа няколко големи откривания през първото полувреме.

Челси изглеждаше освежен, когато започна второто полувреме, но не успя да се възползва от агресията си, докато Луис Диас от Ливърпул видя удар, който се размина покрай Челси.