June 26, 2022

loopnewz

News 24/7

Белгия 4-1 Северна Ирландия: Червените пламъци се възползваха от червен картон, за да спечелят подгрявката за Евро 2022

Джаки Бърнс беше изгонен за нарушение на Теса Уоларт извън наказателното поле през второто полувреме

Белгия се възползва от червения картон на Джаки Бърнс с 21 минути игра, тъй като Северна Ирландия загуби единствената си подготовка за Европейското първенство през 2022 г. с 4-1 в Леер.

Теса Вуларт даде преднина на Белгия в 24-ата минута преди превъзходното изравняване на Лорън Уейд.

Вратарят Бърнс бе изгонен в 69-ата минута за нарушение на капитана Уолърт извън наказателното поле.

Белгия се възползва от предимството си чрез гола на Ела ван Керховен, Валерет и Лора Рафърти.

Kenny Shells стартира кампанията си за Европейско първенство 2022 – първият голям турнир в Северна Ирландия – срещу Норвегия на 7 юли в St Mary’s, преди да се изправят срещу Австрия и Англия в Саутхемптън.

Белгия, която е на 19-то място в света и изпреварва Северна Ирландия с 28 места, ще се изправи срещу Исландия, Франция и Италия в група D.

Червен картон Бърнс удря NI

След като Уейд отмени първия си гол с ляв крак, започна по-тихо през второто полувреме, което се обърна в полза на белгийците, когато вратарят Бърнс беше изгонен 21 минути преди началото на играта.

Резервният ван Керховен се намеси в защитата на НИ и Бърнс се поколеба, преди да се хвърли към Валарт, който проряза топката около вратаря, преди да бъде фаулиран от наказателното поле.

Бърнс получи прав червен картон и вратарят на резерва Беки Флахърти беше повикан на мястото на голмайстора Уейд.

Стоперът на Бригхаус Таун Флахърти беше извикан в действие, тъй като реагира добре на газта, докато Вуллаерт блъскаше вратата, но беше изпреварен с осем минути игра, когато Ван Керховен центрира с глава на Елена Дхонт, която беше близо два пъти преди това. Червен картон, след като показа няколко страхотни хода в зоната.

Wallart грабна своя втори и трети гол за Белгия след четири минути, когато капитанът отправи перфектен удар от границата на зоната и наказа Eves Cernelles NI, когато Рафърти отбеляза в добавеното време, след като Flaherty спаси. Първоначалната глава на Фили Делакао.

Това беше тежък край за Северна Ирландия, без контузен капитан Мариса Калахан, след солидно представяне от 11 души и вниманието им ще се насочи към първия мач на Европейското първенство през 2022 г. с Норвегия.

Лорън Уейд изравни страхотния си гол за Северна Ирландия в края на първото полувреме

Чудотворният удар на Уейд отменя началния мач на Вуларт

Преди началото Шийлс говори, че иска да играе повече от един подгряващ мач преди първия си голям турнир в Северна Ирландия. Гостите изстреляха по-ярката страна под Сънсет Лиър, когато амбициозните усилия на Кърсти Макгинес бяха отблъснати от Ники Еврард у дома.

Червените пламъци обаче нараснаха по средата и усилията на Wullaert отскочиха от гредата, след като Сара Макфадън замахна и пропусна топката, но капитанът на Белгия не пропусна следващия си шанс.

Тайн де Кини пресече защитата на Северна Ирландия с клиничен пас между Джули Нелсън и Аби Маги, което позволи на Давина Фелтгенс да намери немаркиран Уоларт и нападателят не пропусна 66-ия си международен гол.

Северна Ирландия настоява за незабавен отговор чрез два корнера, които се справиха от Еверард, но те бяха напуснали в другия край, когато половината на Нелсън падна от Хана Урлингс, но нападателят успя да стреля само от границата на зоната.

Макгинес отправи още един удар от границата на наказателното поле, но Северна Ирландия отбеляза заслужен гол, когато Уейд се събра с превъзходен удар през първото полувреме.

Крилото Макгинес грабна топката през границата на зоната и Уейд реагира по-бързо и стреля с първи удар в горния ъгъл, след като Еверард се гмурна и изпрати Северна Ирландия да изравни на почивката.