Суперлига: Сейнт Хелънс 42-12 Лийдс Ринос

Конрад Хъръл отбеляза два опита срещу Лийдс, който го остави да се присъедини към Светците за сезон 2022 г.
Сейнт Хелънс (16) 42
Опитвам: Херел 2, Елмсли 2, Грейс, Баси, Бачелър, Норман цели: Маккинсън 5
Лийдс Носорози (6) 12
Опитвам: Нюман, Томпсън цели: Мартин 2

Лидерите от Висшата лига Сейнт Хелънс напреднаха с шест точки, когато победиха Лийдс Ринос на Total Weekend Stadium.

Конрад Хъръл и Алекс Уолмсли поставиха Saints 12-0, преди Хари Нюман да отговори, а Рейгън Грейс добави спорния трети гол, след като Сам Уолтърс отмени резултата на Лийдс.

Боден Томпсън намали разликата, след като Хъръл добави втория си опит, но Агнатиъс Пааси изведе Saints напред с 26-12.

Джо Бачълър и Дан Норман Уулмсли ги няма, докато носорогът изсъхва.

Лийдс приключи една мизерна вечер с 11 играчи, след като Зейн Тетифано беше изгонен за безразсъдно предизвикателство за Хъръл и късния жълт картон на Джеймс Бентли.

Шеста поредна победа във Висшата лига и девета победа от 10 затвърдиха стремежа на шампионите да запазят титлата си, докато поредните поражения оставиха Лийдс на осмо място.

Светците се разбиха напред седем минути по-късно, когато бившият играч на носорог Хъръл използва инерцията си, за да удължи топката и да я приземи на голлинията.

Уолмсли добави втори опит от Сейнтс след превъзходно изхвърляне на Морган Ноулс, но Нюман просече защитата на домакините с вълнуващ пробег, като си проправи път на зигзаг от тъчлинията, за да пресече близо до колоните.

Тогава оживеното първо полувреме се обърна в последните 10 минути с две обаждания от видеосъдията Лиъм Мур.

След като Лийдс предизвика хаос, Уолтърс помисли, че си е върнал топката, но видя, че опитът му се обърна, когато Мур реши, че топката не е под контрола на задната редица по време на неговото тъчдаун.

Няколко минути по-късно имаше съмнения относно забавянето на Грейс след решителен отборен ход, но Мур каза, че няма достатъчно доказателства, за да отхвърли резултата и домакините поведоха с 16-6 през второто полувреме.

Хъръл си проправи път и вкара втория си гол, когато домакините обърнаха охлюва, но носорогът беше надарен със спасителна линия, когато ударът на Блейк Остин удари Кросфийлд и Томпсън влезе.

Но надеждата бързо беше разбита, тъй като мощният финален щрих на Баси възстанови преднината на Светците от 14 точки, преди Джони Ломакс Батчелър да изпрати новия английски национал чрез уморените гости.

Норман Уулмсли понижи баланса на опита до осем за безмилостните домакини, тъй като Лийдс се изчерпи и загуби главите си, губейки 11-то поредно поражение срещу Светците.

Водещите противници на Каталуния и Уигън могат да намалят разликата до четири точки този уикенд, ако спечелят отложените си мачове съответно срещу Касълфорд и Тулуза.

Сейнт Хелънс: Бенисън, Маккинсън, Хъръл, Дейвис, Грейс, Уелсби, Ломакс, Елмсли, Роби, Лийс, Сиронен, Бачелър, Ноулс.

кръстовища: Бейси, Лучик; Уингфийлд, Норман.

Лийдс: Хардакър, Фузитва, Нойман, Мартин, Хендли, Остин, Цезар, Доналдсън, Томпсън, Бентли, Прайър, Лиминг, Олдски.

кръстовища: Титифано, О’Конър и Уолтърс, Майлар.

червена карта: Дзен Титифано (76). Кошче за грехове: Томпсън (62), Бентли (77).

правило: Т. Грант.