July 1, 2022

loopnewz

News 24/7

Кърли блести, Ричардсън се колебае на световното първенство на IAAF

Шакари Ричардсън, видяна тук през 2020 г., не успя да влезе в първия кръг на 100 м за жени на изпитанията в САЩ за Световното първенство по лека атлетика през 2022 г.

Шакари Ричардсън отпадна от 100 м манши на Световното първенство на ИААФ в четвъртък, след като олимпийският сребърен медалист Фред Кърли направи изявление в първия кръг при мъжете.

Провалът на Ричардсън беше най-голямото разстройство в деня на откриването на US Open Air, срещата за избор за Световното първенство, която ще се проведе на същото място като Хейуърд Фийлд в Юджийн през юли.

Това я кара да гледа към уикенда на 200 метра за още един шанс да завърши в челната тройка, необходима за съставяне на отбора.

Близката приятелка на Ричардсън Алия Хобс поведе пътя си към полуфинала на 100 метра, като го спечели за 10,88 секунди. Тери Таваниша беше втората най-бърза квалификация в квалификациите, като спечели квалификацията си с време от 10,92 секунди.

Той пое контрола в началото на свободния стил при законен вятър от 1,5 м/сек, докато Крауфорд Чарлстън завърши на косъм втори на 10.07.

Световният шампион Кристиан Коулман премина безопасно, като спечели квалификациите си за 10,08 секунди. Браси Марвин и Илайджа Хол-Томпсън го последваха у дома, като и двамата отбелязаха 10.09 сек.

„Въпреки че 100 м е най-краткото състезание в леката атлетика, така че изглежда лесно, чувствам, че е много трудно“, каза той. “Има много възможности за хаос.”

“Трябва да си перфектен на това ниво.”

„Ако можеш да бягаш, можеш да бягаш“, каза Колман за спринтьора, който загуби с мъка златото на 100 метра на Олимпийските игри в Токио миналата година от италианеца Ламонт Марсел Джейкъбс.

– Маклафлин пропуска…

Седмицата няма да доведе до ново противопоставяне между Маклафлин и действащия световен шампион Далила Мухамад, който спечели отказ да пропусне изпитания поради контузия на подколенното сухожилие, но все пак очаква да играе и с двата свята.

„Това беше наистина добро състезание, само за да видя каква форма съм, защото не съм се състезавала от две седмици“, каза тя.

Brasier спечели първия кръг от своите плейофи с време 1:46.49, за да поведе в плейофите. Американецът, който шокиращо не успя да се класира за Олимпийските игри в Токио, се бореше с бурсит на десния си крак и се състезаваше само веднъж на открито тази година.

Bb / RKO

Първоначално публикувано като Кърли блести, Ричардсън се колебае на световното първенство на IAAF