August 9, 2022

loopnewz

News 24/7

Съдбовният Джокович продължава до 16-те финали

Мач след мач Новак Джокович намира старата си хирургическа точност със зловеща сигурност, че дори седмата му титла на сингъл от Уимбълдън изглежда така, сякаш ще спечели.

Последната жертва на сърбина по пътя към това, което изглежда е четвърта поредна корона, беше сънародникът му Миомир Кикманович, който загуби с 6-0, 6-3, 6-4 в петък.

Джокович сякаш преоткри мантията на имунитета, която наскоро го бе напуснала, докато караше повече като машина през първия сет от състезанията от трети кръг само за 24 минути.

Най-голямото настроение днес? Когато нещастният Кецманович най-накрая стигна до таблото в 35-ата минута, след като успешно договори друг много труден сервис.

Кикманович е един от сръбските играчи, които в крайна сметка ще поемат юздите от 35-годишния маестро, но тези дни изглеждаха далеч, тъй като шесткратният шампион стигна до четвъртия кръг за 14-и път.

Един пробив от сервис му беше достатъчен за втория сет и въпреки че беше малко разсеян, когато беше на прага на победата, той бързо се прегрупира, за да уреди осминафинална среща с холандския резерва Тим ван Ретховен, когото ще преместете се в. Възможен кошмар след седмица на сънища.