August 12, 2022

loopnewz

News 24/7

Денис печели изпитание, изпълнено с драма

Австралийският професионалист Рохан Денис се измъкна от проблеми, за да спечели първия си златен медал на Игрите на Британската общност.

Основният му съперник, уелсецът Гейрант Томас, катастрофира само две минути след пътуването си на 37,4-километровото техническо трасе. Англичанинът Дан Бигъм и новозеландецът Арън Джет също бяха натъжени.

Денис отбеляза 46 минути и 21,24 секунди, за да спечели с 26 секунди пред Фред Райт от Англия и 28 секунди пред Томас.

По-рано в четвъртък австралийката Грейс Браун спечели бягането на часовник при жените.

Денис обикновено претърпява злополуки в големите състезания по време – на Олимпиадата в Рио надеждите му за медали бяха попарени, когато част от кормилото се счупи и той завърши пети.

Друг австралиец Люк Плап имаше своите шансове за солиден резултат в Улвърхамптън, когато имаше механичен проблем и бавно смени мотоциклета, защото беше близо до друг състезател.

„Днес бях за това, бях готов да го изпробвам и исках най-бързата предавка“, каза Блаб.

„Взех възможно най-бързите линии и за съжаление имаше ями – веригата ми се скъса, заклещи.

„След като разбрах, че трябва да сменя мотора, в крайна сметка това беше много оттук нататък – имате нужда от перфектно бягане, за да се доближите до онези момчета, които идват зад мен.“

Pulp все още е пети на 2:26.