August 12, 2022

loopnewz

News 24/7

Игрите на Британската общност: Англия победи Нова Зеландия, за да играе полуфинал за Австралия

Натали Меткалф играе срещу Нова Зеландия
Англия спечели първата си титла от Британската общност през 2018 г
домакини: Бирмингам дати: 28 юли до 8 август
покритие: Гледайте на живо по BBC TV с допълнителни потоци на BBC iPlayer, Red Button, уебсайта на BBC Sport и мобилното приложение на BBC Sport; Слушайте BBC Radio 5 на живо и Sports Extra; Текст на живо и онлайн клипове.

Защитаващият титлата си Англия ще се изправи срещу вицешампиона от 2018 г. Австралия на полуфиналите на Британската общност по нетбол в събота след зашеметяваща победа над Нова Зеландия в ликуващата NEC Arena.

Домакините стигнаха до най-трудното си предизвикателство в мачовете до момента, побеждавайки световния шампион с 54-44.

Англия завърши начело в група B и се изправи срещу Австралия в 14:30 GMT в събота, след като Диамантите загубиха от Ямайка.

Нова Зеландия изравни 25-25 в една точка, но Роуз си тръгна и спечели.

„Това е един от най-добрите фенове, срещу които съм играл“, каза капитанът на Англия Натали Меткалф.

Беше бърз и раздвоен старт и за двете страни пред френетична публика на NEC Arena, но Англия беше тази, която успя да поведе с 15-8 след първата четвърт.

По-бавните 15 секунди и няколко ключови грешки позволиха на Нова Зеландия да се върне в мача, намалявайки преднината на Англия до един гол през първото полувреме.

Играейки в първите Игри на Британската общност, Елинор Кардуел започна да стреля на мястото на по-опитния Джо Хартен, който играеше, като завърза коляното си.

Но когато Хартен продължи през второто полувреме, Англия бързаше да прихване топката, за да възстанови преднината си от седем гола.

Английските защитници откраднаха шоуто през третата четвърт, като Джива Ментор и Лила Госкот комбинираха, за да направят опустошителен ефект.

Домакините повишиха нивото си, за да завършат пистата и прихващане в средата на корта доведе до зашеметяваща дълга топка за Кардуел да отбележи, принуждавайки старши треньора Джес Търби да стане от мястото си от радост.

Розите празнуваха в атмосфера, достойна за финал повече от групов мач с публика с пълен глас и тропане с крака, за да отпразнуват головете.

Те отговориха на усилията на феновете с представяне, което ще събуди надежди за втори пореден златен медал, след като спечелиха първата си титла от Британската общност с вълнуваща победа с една точка над Австралия преди четири години.

Треньорът на Англия Търлби каза за съперниците на Англия на полуфиналите: „Тази група обича да пише история и ние имаме голяма задача срещу контузен отбор.

„Те ще бъдат много рационални относно представянето си срещу Ямайка и ще продължат да следват същия път, по който ние поехме до финала.“

Ямайка шокира Австралия

По-рано в четвъртък Ямайка постигна зашеметяваща победа с 57-55 над поставената на първо място Австралия, за да завърши на първо място в група А.

Ямайка е перфектният отбор в турнира и ще се изправи срещу Нова Зеландия в 09:00 GMT в другия полуфинален мач в събота.

Стрелящата звезда Джанел Фаулър направи 47 от своите 50 опита под гредата срещу Австралия, за да помогне на отбора си – който взе бронза на две предишни Игри на Британската общност – да стигне до върха.

Междувременно Уелс спечели втората си победа на турнира, побеждавайки Барбадос с 60-44, преди Северна Ирландия да победи Тринидад и Тобаго с 42-31 в първите си мач точки. Шотландия загуби последния си мач от групата с 65-46 срещу Южна Африка.