Игрите на Британската общност: Фред Райт и Анна Хендерсън печелят сребро, а Герайнт Томас печели бронз

Герайнт Томас завърши на 28.49 секунди зад победителя Рохан Денис
домакини: Бирмингам дати: 28 юли до 8 август
покритие: Гледайте на живо по BBC TV с допълнителни потоци на BBC iPlayer, Red Button, уебсайта на BBC Sport и мобилното приложение на BBC Sport; Слушайте BBC Radio 5 на живо и Sports Extra; Текст на живо и онлайн клипове.

Грант Томас от Уелс спечели бронз на Игрите на Британската общност след катастрофа в ранните етапи на състезанието по часовник за мъже, а англичанинът Фред Райт взе среброто.

Райт изостана на 26.28 секунди от австралиеца Рохан Денис с време 46 минути 21.24 секунди.

Томас, който беше на 28,49 секунди зад Денис, катастрофира и загуби повече от 30 секунди в началните километри.

По-рано англичанката Анна Хендерсън спечели сребърния медал в теста за време при жените.

Австралийката Грейс Браун взе златото за 40 минути 05,20 секунди, с 33,35 секунди пред Хендерсън, а трета остана новозеландката Джорджия Уилямс.

Crash crash Предложението на Thomas за злато

Томас, който се включи в надпреварата, след като завърши трети в Тур дьо Франс през юли, се надяваше да подобри бронзовия медал, който спечели преди осем години в Глазгоу.

Но бившият победител в Тур дьо Франс загуби около половин минута след преодоляване на препятствие и може би щеше да притесни двукратния световен шампион Денис, ако не падна.

Времето на 36-годишния състезател на 37-километровото трасе беше на по-малко от три секунди от Райт, който също взе участие в 21 етапа от Турнето миналия месец.

Дуото ще се състезава в шосейно състезание в неделя, като Томас спечели златото през 2014 г. Заедно с бившия световен шампион Марк Кавендиш.

Шотландецът Джон Арчибалд завърши шести, а Оуен Дол от Уелс и Дарън Рафърти от Северна Ирландия завършиха съответно седми и осми.

Анна Хендерсън се състезава на Игрите на Британската общност на жените
Англичанката Ана Хендерсън зае второ място с време 40 минути 38.55 секунди

„Беше огромно“ – Хендерсън

Хендерсън от Англия каза, че представянето й е “огромно”, след като спечели среброто в теста за време за жени.

„Не осъзнаваш, че си в домакински мачове, докато всички не викат името ти и не викат за Англия“, каза Хендерсън.

„Продължавах да си мисля „О, Боже мой, аз съм в групата на Англия, така че е по-добре да продължа напред“.

„Беше огромно – наистина съм щастлив, че се чувствам добре на мотора.“

Състезанието се проведе на верига от 28,8 километра, която започна и завърши в West Park в Wolverhampton.

Имаше 36 състезатели, предвидени за състезанието при жените, въпреки че имаше пет оттеглени, включително южноафриканката Ашли Мълман Пасео поради заболяване.

Пасео, която завърши осма на миналогодишната олимпиада в Токио, трябваше да бъде последната състезателка, която ще бяга, но в нейно отсъствие това е Браун и тя направи безупречно каране, водейки всяка контролна точка.

Дуото от остров Ман Лизи Холдън и Беки Стори завършиха съответно шесто и седмо, с Елинор Бакстед от Уелс осма и Ана Шекли от Шотландия десета.