August 19, 2022

loopnewz

News 24/7

Ямайка шокира диаманти в екшън игра

Джаниеле Фаулър вдъхнови Ямайка за зашеметяващо разочарование с 57-55 от номер 1 в световната ранглиста по нетбол Австралия, за да грабне първото място в своята група на Игрите на Британската общност.

След като изоставаше с шест гола в последната четвърт, Ямайка се върна пред шумната публика на NEC Arena с Фаулър – четирикратен играч на супер нетбол с Треска на западното крайбрежие – неудържим.

Фаулър отбеляза 47 гола от 50 опита, като поражението сега остави Даймъндс да се изправи срещу победителя от последния предварителен мач в четвъртък вечер между Англия и Нова Зеландия в съботния полуфинал за правото да се класира за мача за златния медал.

Двупосочната атака на Австралия срещу Гретел Боета (36 от 39) и Стив Ууд (19 от 22) направиха всичко по силите си, за да върнат Австралия у дома, но скъпите промени върнаха диаманта назад.

Фаулър беше неудържима за Ямайка, Австралия, без никой, който да се противопостави на нейния размер и сила.

Планът за игра на Ямайка беше ясен от самото начало, хвърляйте топката на Фаулър рано и често, с всички необходими средства.

Това превърна третото място в бойно поле, където играчите удряха тестето многократно.

Австралийците не загубиха нито една четвърт от всички игри, но благодарение на това, че Фаулър направи това, което искаше, те скочиха до преднина от 7-3.

Диамантите се завърнаха в Буета с 10-те гола на Фаулър през първата четвърт, докато водеха с един гол през първото полувреме.

Австралия започна да се налага през втората четвърт, като откри преднина от 27-23, но за радост на феновете Ямайка нахлу и отбеляза гол в дългата почивка.

Третата четвърт беше цяла Австралия, която скочи до върха с шест гола преди късния възход на Ямайка.