August 12, 2022

loopnewz

News 24/7

Kookaburras бичуват смелия Пакистан в игрите

Кукабара подхрани смелите надежди на Пакистан на четвъртфиналите, като проведе полуфинала на Игрите на Британската общност по хокей за мъже срещу Англия.

Австралийският мъжки отбор спечели със 7-0, след като Том Уикхам отбеляза гол през второто полувреме, за да взриви забавно състезание в университета в Бирмингам в мразовитата четвъртък вечер.

В първата си среща от четири години, Пакистан беше едновременно дръзък и умел в преследването на победа с два гола, която щеше да ги накара да изпреварят Южна Африка и да завършат на второ място в групата.

Вместо това, победата на Южна Африка над Нова Зеландия в предишния мач ги накара да стигнат до сблъсък в четвъртия кръг с Индия, която изпревари Англия и поведе по голова разлика.

Сребърният олимпийски медалист от Токио Австралия спечели всичките шест златни медала в мъжкия хокей на Игрите на Британската общност, но беше подложен на критика в началото.

Австралийският вратар Андрю Чартър беше отказан три пъти от Пакистан, два пъти бърза последователност в общата игра и след това отново с последващ наказателен удар.

Австралия, която все още не е допуснала гол в турнира, получи отговора чрез Блейк Гоувърс.

Принуден, докато нападателят се представяше с отворен гол, Джейк Уитън флиртува с основната линия, преди да бъде подадена на Уикъм и след това ударен в лицето на Гоувърс.

Джеръми Хейуърд добави още един филм при ниска облачност, за да постави мечтата за пакистанските финали извън обсега и да облекчи тясната тълпа в град със здраво пакистанско население.

Часовникът на университета – най-високата свободностояща часовникова кула в света, наречена Стария Джо – отби 22 часа на заден план, когато Хейуърд отбеляза втория си гол.

След това Даниел Бейл по някакъв начин овладя топката, докато лежеше на пода в кръга, подавайки пас на Уикъм за първи път.

След това той намери място в гредата, за да завърши страхотно соло състезание, преди Джейкъб Андерсън и Нейтън Ефраумс да завършат поражението.

След това австралийският резервен вратар Йохан Дърст събра ценни минути и направи няколко впечатляващи спасявания, за да поддържа безупречния дефанзивен рекорд на Колин Пач.