News 24/7

Игрите на Британската общност: Как се представи всеки спортист от Западна Австралия в Ден 8 в Бирмингам

Златото от Commonwealth все още е в обсега на няколко спортисти в Австралия след стабилно представяне. Това се случи през осмия ден.

Пол Бърнет (плажен волейбол)

И благодарение на силните усилия за завръщане на Пол Бърнет и Крис Макхю, те си осигуриха място в полуфиналите на мъжкия плажен волейбол.

Бърнет и Макхю се срещнаха със Шри Ланка във втория мач от четвъртфиналите в Смитфийлд в петък.

БИРМИНГАМ, АНГЛИЯ – 5 АВГУСТ: Пол Бърнет №2 и Крис Машог №1 от отбора на Австралия срещу Джаясингхе Лианаг Ашин Рашмика №1 и Яба Хамилаж Сачимал Малинта Я №2 от отбора на Шри Ланка по време на четвъртфиналния мач за деня по плажен волейбол за мъже .  Осем от Игрите на Британската общност през 2022 г. в Смитфийлд на 5 август 2022 г. в Бирмингам, Англия.  (Снимка от Алекс Ливси/Гети изображения)
икона на камераБИРМИНГАМ, АНГЛИЯ – 5 АВГУСТ: Пол Бърнет №2 и Крис Машог №1 от отбора на Австралия срещу Джаясингхе Лианаг Ашин Рашмика №1 и Яба Хамилаж Сачимал Малинта Я №2 от отбора на Шри Ланка по време на четвъртфиналния мач за деня по плажен волейбол за мъже . Осем от Игрите на Британската общност през 2022 г. в Смитфийлд на 5 август 2022 г. в Бирмингам, Англия. (Снимка от Алекс Ливси/Гети изображения) приписват му: Алекс Ливси/Getty Images

Въпреки неуспеха с 21-16 в първия сет, дуото устоя и спря шриланкийците да вземат втория сет с 21-16, за да повишат резултата.

Австралия се оказа много силна в третия сет, като запази силата си с бърз сервис и силни удари, за да вземе третия сет с 15-9.

Бърнет и Макхю ще се изправят един срещу друг с Руанда отново в събота на полуфиналите.

Джейн Клакстън, Алиша Пауър, Кери Съмървил, Бени Куип, Шаная Тонкин и Джорджия Уилсън (хокей)

Беше труден мач на полуфиналите по хокей, тъй като Индия принуди хокейния отбор да влезе в изпълнение на дузпи. Шания Тонкин отново беше във форма през нощта, но не успя да отбележи. Австралия спечели с 3-0 след изпълнение на дузпи и се класира на финала срещу Англия. Кари Съмървил напусна терена рано поради контузия.

Кари Съмървил от отбора на Австралия се контузи по време на полуфиналите по хокей за жени.
икона на камераКари Съмървил от отбора на Австралия се контузи по време на полуфиналите по хокей за жени. приписват му: Алекс Дейвидсън/Getty Images

Кристина Кристек (саксия с трева)

Стремежът на Кристина Кристек към златото от Британската общност продължи по възходящата си траектория, тъй като състезанието по двойки жени стигна до края на комерсиалното състезание.

Тя и съотборничката й Илейн Райън постигнаха впечатляваща победа с 19-12 над остров Норфолк по време на четвъртфинала в петък, напредвайки към полуфиналния си мач срещу Малайзия, който се проведе по-късно тази сутрин.

След ожесточена битка с малайзийското дуо Ема Сароджи и Сити Ахмед, Кристек и Райън спечелиха с 13-10 и си осигуриха място в мача за златния медал.

Те се изправят срещу Англия в събота.

Ying Xiang Lin (бадминтон)

Въпреки че се показа по мощен начин през ранните етапи на кампанията си, пътуването на Ying Xiang Lin към златото на Британската общност приключи след последователни загуби.

Лин и неговата партньорка на смесени двойки Джерония Съмървил не успяха да създадат масивна комбинация от малайзийците Киан Минг Тан и Би Джинг Лай в техния осминафинален мач в петък.

Въпреки преодоляването на бавния старт, Lin & Somerville не успяха да настигнат Tan & Lai, които грабнаха удобно първата игра с 21-10 и по-късно подкрепиха силните си усилия, като спечелиха с 21-11 във втората игра, за да вземат мача.

икона на камераАвстралийците Ying Xiang Lin и Grona Somerville се състезават по време на техния мач по бадминтон на смесени двойки срещу Meng Qian Tan и Jing Pil Lai от Малайзия на Игрите на Британската общност в Бирмингам, Англия, петък, 5 август 2022 г. (AP Photo/Rui Vieira) приписват му: Рой Виейра/AP

Нещата не се подобриха по време на вечерната сесия, когато Лин загуби от индиеца Лакшя Сен с 2-0 в осминафиналите на сингъл при мъжете.

Беше още един бавен старт по време на първия мач, когато Шон успя да отбележи пет поредни точки, докато Лин започна да отвръща.

Въпреки проблясъците на надежда, включително вълна от мощни бунтове след технически таймаут, Sean се оказа много силен и подпечата първия мач с резултат 21-9.

Sean бързо успя да натрупа преднина отново по време на втора игра, тъй като Lin се спъна, след като загуби глезена си.

Едва когато Sen имаше осем точки преднина, когато Lin най-накрая започна да се съпротивлява, той дори нарани малкия си пръст, принуждавайки го да спре за кратко за мача, за да си сложи превръзка.

Въпреки няколко силни сбора, Sean устоя трудно, за да спечели втората игра с 21-16.