August 19, 2022

loopnewz

News 24/7

Джовани ван Бронкхорст: Рейнджърс 2-0 Килмарнок: Завръщането на Алфредо Морелос е „много важно“

Празнувайте Алфредо Морелос
Алфредо Морелос спечели победата на Рейнджърс в 88-ата минута

Джовани ван Бронкхорст казва, че дебютът на Алфредо Морелос този сезон е бил “много важен”, след като нападателят осигури победата на Рейнджърс над Килмарнък.

Той добави резервата в първия мач на Антонио Кулак след пет месеца контузия.

Рейнджърс се изправя срещу Юнион Сен Жилоаз във вторник в опит да компенсира изоставането от 2-0 в квалификациите на Шампионската лига.

„Виждате какво носи той не само на отбора, но и начина, по който феновете се отнасяха с него, когато влезе“, каза треньорът Ван Бронкхорст.

“За него тези първи минути от сезона и пет месеца по-късно бяха много важни. Сигурен съм, че той ще става все по-силен с всеки мач, в който участва.”

Докато Рейнджърс спечели две от две победи във Висшата лига на Шотландия, Килмарнок все още търси първата си победа във Висшата лига след промоцията.

Рейнджърс дойде с намерение да се подобри след поражението във вторник в Белгия и доминира притежанието и територията.

Малик Тилман избяга от десния канал само за да блокира удара му.

Том Лорънс за малко да даде преднина на домакините с удар от далечна греда, който срещна напречната греда между два опита на Скот Райт, който бе преодолян от вратаря Сам Уокър.

За Кели, Аш Тейлър получи рядка гледка към гола при пряк свободен удар на Фрейзър Мъри, но отскочи с глава.

Гостите бяха насърчени от това през втората част и Мъри смени Рори Макензи, за да удари топката над нея.

Пробивът дойде след 51 минути, когато Колак намери Лорънс и след това получи обратен удар, за да нанесе удар през дъгите на Уокър в мрежата, за да вкара първия си гол в Рейнджърс.

Морелос беше наблизо, когато ниската топка на колегата му резерва Раби Матондо успя да стигне до задната греда в очакване на края.

Играч на мача – Том Лорънс

Том Лорънс избягва намесата на Рейнджърс срещу Килмарнок
Опитите не винаги се изплащаха за Лорънс, но той винаги беше доброволен участник и предлагаше помощ

Подобрените рейнджъри го накараха да чака

Занапред имаше енергия и намерение да се играе с домакинския отбор, което липсваше в последните изпълнения.

Отборът на Ван Бронкхорст все още изглежда като отбор, който се опознава чрез летните попълнения на Тилман, Лорънс, Чолак и Ридван Йълмаз, но те не винаги забелязват паса или се измъкват навреме.

Рейнджърите ще трябва да покажат повече безпощадност в последната трета, ако искат да инсталират Union SG.

Килмарнък е добре трениран и организиран, както би се очаквало от Дерек Маккейн. Особено ефективен беше двустранният им подход в куотърбековете, който елиминираше доста опасни моменти.

В нападение Кайл Лафърти и Оли Шоу не можеха да изолират Конър Голдсън или Джеймс Сандс и рядко заплашваха вратата на Джон Маклафлин.

Даниел Армстронг и Алън Пауър се спасиха взаимно с 1-0, което можеше да промени мача.

Какво казаха

Треньорът на Рейнджърс Джовани ван Бронкхорст: “Много съм доволен. Винаги е много труден мач, когато играеш срещу съперник, който те затруднява да създадеш много пространство. Имахме някои проблеми при създаването на положения.

„Когато продължавате да натискате, пространството в крайна сметка ще дойде през второто полувреме. Много е важно за нападателите, за тяхната увереност, а също и за Том Лорънс и равин Матондо да получат помощ.“

Режисьорът на Kilmarnock Дерек Макинс: „Влизаме и играем точно по начина на Кулак, което е разочароващо. Голът, който те отбелязаха, за да им даде импулс в мача, дойде по наша грешка.

„Имахме някои добри моменти, но за съжаление за нас това не е достатъчно. Трябваше да кажете, че Рейнджърс заслужаваше да спечели. Мислех, че сме във форма за дълги периоди и съм доволен от усилията на играчите.“

Какво следва?

Рейнджърс приема Юнион Сен Жилоаз в реванша от третия кръг на квалификациите за Шампионската лига във вторник (19:45 GMT), след което приема Сейнт Джонстън в Айброкс във Висшата лига следващата събота (15:00). Килмарнък ще приеме Селтик в първенството следващата неделя (12:00).