News 24/7

Камерън Нури ще се изправи срещу Даниел Медведев на финала в Лос Кабос

Камерън Нори
Нури беше загубил предишните си четири срещи срещу Феликс Оже-Алиасиме

Британецът Камерън Нори достигна до финала на Los Cabos Open в Мексико, след като победи Феликс Оже-Алиасим с 6-4, 3-6, 6-3.

Следващият път защитаващият титлата си Нури ще срещне световния номер едно Даниил Медведев, който победи сърбина Миомир Кикманович.

Това беше първа победа на Нури над канадския му опонент, който изстреля 17 аса на британското дуо в мача.

На четвъртфиналите на Washington Open имаше поражения за британската двойка Ема Радокано и Дан Еванс.

„Феликс ме хвана последните четири пъти, така че наистина исках да спечеля този път“, каза Нури.

“Предишните пъти имах мач точки, така че си мислех за това в съзнанието си. Никога не беше лесно.”

Следващият му опонент, руснакът Медведев, играе в първия си турнир от юни след контузия – и Забрана за руски играчи на Уимбълдън.

Но това ще бъде неговият четвърти финал тази година, след като победи Кикманович със 7-6 (7-0) 6-1.

Това означава, че той ще участва в US Open този месец – където той защитава титлата на сингъл при мъжете – потвърждавайки своето номер едно в световната ранглиста.

Междувременно във Вашингтон тя победи защитаващата титлата си на Откритото първенство на Русия за жени Людмила Самсонова със 7-6 (8-6) 6-1.

След напрегнат първи сет, в който Самсонова спаси четири сетбола, световната номер 60 изпревари втората поставена английска тийнейджърка.

19-годишният Радокано очакваше с нетърпение да стигне до полуфиналите за първи път след спечелването на Големия шлем миналата година.

Самсонова ще играе срещу китайката Ван Сию на полуфиналите, след като 21-годишната състезателка победи двукратната победителка от Australian Open Виктория Азаренка.

И участва в другия полуфинален мач на Естония Кая Канепи срещу австралийката Дария Савиле.

Междувременно вторият поставен Еванс от Великобритания загуби със 7-6 (7-5) 4-6 7-5 от японеца Йошихито Нишиока на четвъртфиналите.

Това беше петата среща за двамата – Нишиока спечели всичките пет мача.

Първият поставен Нишиока ще се изправи срещу Андрей Рубльов на полуфиналите. Руснакът Рубльов игра два пъти в петък в претъпкан състав поради закъснения от дъжд, но победи американците Максим Креси и Джей Джей Улф.

Австралиецът, вицешампион на Уимбълдън, Ник Кирьос играе срещу шведа Микаел Имир в другия полуфинален мач.