August 19, 2022

loopnewz

News 24/7

Ливърпул се провали, Тотнъм блести в първия уикенд на Висшата лига

Борбата за титлата на Ливърпул във Висшата лига започна бавно, след като Червените завършиха наравно 2-2 с току-що повишения Фулъм, докато Тотнъм направи шум преди сезона с победа с 4-1 над Саутхемптън в събота.

Юрген Клоп призна, че най-добрата част от деня на Ливърпул е резултатът, тъй като финалистите от Шампионската лига трябваше да изостанат два пъти на Крейвън Котидж.

Влизането на Дарвин Нунес през второто полувреме съживи Ливърпул, а уругваецът отбеляза първия си гол във Висшата лига след преминаването му от Бенфика на ниво от 75 милиона евро (77 милиона долара).

Но Мохамед Салах поне гарантира, че Ливърпул няма да започне сезона с поражение, като вкара в празната врата от пас на Нунес.

„Ние сме свикнали с повече доминация и не можахме да постигнем това, защото не играхме достатъчно добре, достатъчно бързо, недостатъчно точно.

Спърс, напротив, имаха мечтан старт на кампанията, за да събудят надежди, че могат да се борят за първата си титла в лигата от 61 години.

Головете в сърцето на мача дойдоха преди края на първото полувреме от неочаквани източници, с Райън Сесеньон и Ерик Дайър с глава.

Деян Кулушевски завърши попадението с превъзходно и прецизно завършване в далечния ъгъл, за да изпрати Спърс над Арсенал на върха в класирането.

Форест дори изпревари Нюкасъл с 12 нови попълнения досега, но той си взе урок за промоцията във Висшата лига на Сейнт Джеймс Парк.

Борнемут също спечели с 2-0 срещу Астън Вила, разсейвайки депресията си преди сезона след липсата на трансферна активност.

Лийдс пренебрегна загубата на Калвин Филипс и Равеня през лятото, когато победиха Уулвс с 2-1 на Айлънд Роуд.

Родриго стреля от малък ъгъл до ниво, преди автоголът на Райън Айт Нури да реши мача 16 минути преди края.