August 20, 2022

loopnewz

News 24/7

Меси вдъхнови ПСЖ да победи с 5-0 над Клермонт

Лионел Меси вкара страхотен гол с удар с велосипед, когато Пари Сен Жермен започна защитата на титлата си в Лига 1 с категорична победа с 5-0 като гост над Клермон.

Меси вкара дубъл, вкарвайки два гола от Неймар, Ашраф Хакими и Маркиньос, докато последваха победата си с 4-0 в Шампионската лига миналия уикенд над Нант с нова лесна победа.

Отне само девет минути, преди те да продължат напред, когато Меси брилянтно проби топката покрай Неймар, който завърши отлично движение.

Ал-Хакими се разписа в средата на първото полувреме от светкавична контраатака, преди Маркиньос да засече пряк свободен удар на Неймар в мрежата.

След това Неймар представи четвърти гол за Меси, преди аржентинският нападател да завърши отлично представяне с невероятен гол, като пас от Леандро Паредес и го направи от дузпа.

По-рано Монако спечели с 2-1 домакинството си Расинг Страсбург, след като видеоасистентът рефер отмени последния изравнителен гол за домакините.

Монако, който играе като гост в предварителния кръг на Шампионската лига срещу ПСВ Айндховен във вторник, поведе с 2-0 чрез Крепен Диата и Софияне Диоп, преди Хабиб Диало да направи разликата в 65-ата минута.

Диало си помисли, че е вкарал още един гол, две минути след добавеното време, когато вкара вратата с глава, но съотборникът му Александър Джеко беше намерен в засада, когато направи асистенция, а ударът беше отменен, за да донесе победата на Монако.