August 20, 2022

loopnewz

News 24/7

Нюкасъл Юнайтед 2-0 Нотингам Форест: Свраките преодоляха упоритата съпротива на гостите

Фабиан Шар, Нюкасъл Юнайтед, Нотингам Форест
Опитът на Фабиан Шар през второто полувреме беше подобен на този, който отбеляза срещу Бърнли във Висшата лига през 2019 г.

Превъзходният гол на Фабиан Шар и умелото завършване на Калъм Уилсън сломиха съпротивата на новоповишения Нотингам Форест, докато Нюкасъл откри кампанията си във Висшата лига със заслужена победа на Сейнт Джеймс Парк.

Централният защитник Шар прибра изгубена топка на границата на наказателното поле, преди да изпрати мощен удар в мрежата от близката греда – гол, който не се различава от гола на швейцарския национал срещу Бърнли през февруари 2019 г.

Уилсън постави резултата без съмнение 12 минути преди края на мача, като насочи първия си удар над Дийн Хендерсън и влезе в далечния ъгъл след центриране на Джоелинтън.

Натискът върху вратата на гостите беше силен от първата минута, но въпреки пълната регионална доминация на Нюкасъл, те се бореха да тестват сериозността на вратаря на Форест Хендерсън през първото полувреме.

Джоелинтън беше близо до пробив за домакините преди почивката, изстрелвайки аут от близко разстояние след серия от халфовата линия.

Отборът на Стив Купър не успя да отбележи гол, но беше отказан от Шар през първото полувреме, като защитникът на свраките направи страхотно спасяване, за да откаже Джеси Лингард в зоната на Нюкасъл.

Резултатът увеличи загубата на Форест в лигата на Сейнт Джеймс Парк до седем мача.

Търпението на свраката се отплаща

Както беше през януари, набирането на Нюкасъл през лятото се съсредоточи главно върху укрепването на защитните им зони, като Свен Путман, Ник Поуп и Мат Таргет – който се радваше на успешен период под наем в Сейнт Джеймс Парк миналия сезон – се присъединиха заедно с Еди Хоу.

Загрижеността на някои фенове на Нюкасъл е, че те остават слаби на земята в другия край на терена – Крис Ууд отбеляза само веднъж от откритата игра на клуба, докато Уилсън пропусна 31 от 77 мача във Висшата лига поради контузия. След подписването с Борнемут през септември 2020 г.

Докато Нюкасъл напълно заслужено спечели трите точки в събота, донякъде беззъбото представяне на домакините през първото полувреме подчерта защо Хау искаше да подсили атакуващите си възможности преди затварянето на трансферния прозорец на 1 септември.

Ален Сен-Максимен, Жоелинтон и Бруно Гимараеш опитаха късмета си от дистанция, но или стреляха близо до Хендерсън, или – в случая на Гимараеш – не успяха да улучат изцяло целта.

Неуморният Джо Уилок принуди Хендерсън да спаси на ниска позиция, докато Нюкасъл продължи да оказва натиск през второто полувреме, преди Сейнт Максимин отново да бъде осуетен от стража на Форест от близко разстояние.

Колкото по-дълго продължаваше мачът, свраките изглежда се нуждаеха от момент на вдъхновение, за да разбият Форест – и Шар беше надлежно задължен да отбележи гол от най-високо качество малко преди да изтече часът.

Уилсън прекара тихо следобеда, но като всички добри нападатели, той се възползва с увереност от шанса си, когато той пристигна, и вече отбеляза гол в началото в четири от последните пет сезона във Висшата лига.

Бившият нападател на Борнемут можеше да добави късен трети гол, но успя само да насочи ниското подаване на Шон Лонгстаф към страничната мрежа от тесен ъгъл.

Въпреки че Нотингам Форест не успя да вкара гол, имаше много за възхищение в поведението и работната етика на гостите на Сейнт Джеймс Парк, тъй като те разочароваха домакините за продължителни периоди.

Ако успеят да запазят тази гъвкавост по време на кампанията, те имат добри шансове да задържат главите си над водата през този мандат.