August 9, 2022

loopnewz

News 24/7

Победата на Springbok добавя към проблемите на обсадените All Blacks

Южна Африка победи Нова Зеландия с 26-10 в събота в първия мач на шампионата по ръгби в Мбомбела, добавяйки проблемите за обсадения отбор на All Blacks.

Нова Зеландия се отправи към Южна Африка, след като загуби четири от предишните си пет мача на фона на призивите треньорът Иън Фостър и капитанът Сам Кан да бъдат уволнени.

Свирепостта на Springboks постоянно дестабилизира All Blacks, които имаха късмета да изостанат само с 10-3 през първото полувреме, след като бяха победени през първите 40 минути.

Лий Арендзи, който отбеляза гол от първия опит на Южна Африка, получи червен картон в 75-ата минута, след като причини нарушение на волейболното полукълбо на Боудън Барет.

“Високите топки бяха добри. Направихме всички неща, които искахме. Направихме единоборства, знаем колко опасни са тези топки. Те имат двама играчи, които могат да отворят мача по всяко време.”

„Те са много добри в оказването на натиск. Беше добър ударен мач и вероятно те също го спечелиха.“

– Де Клерк уволнен –

Де Клерк трябваше да го изгони, но получи продължителни аплодисменти, когато се появи на страничната линия в средата на първото полувреме, след като се провали на теста за оценка на нараняване на главата.

Изобретателният южноафриканец доминираше във владението на топката и на земята в началото и поведе след осем минути, когато Арендзи вкара първия си опит за световните шампиони в едва второто си участие.

Неочакван голмайстор, Полард реализира от тъчлинията и увеличи преднината си до 10 точки за 22 минути, като вкара дузпа от близко разстояние.

Крайният защитник Джорди Барет, един от тримата братя в стартовия състав на All Blacks, реализира една от дузпите за 36 минути, за да намали разликата до седем точки и да остане с 10-3 до края на първото полувреме.

Той обаче би бил доволен от представянето на Маркс, тъй като базираният в Япония преден гребец спечели много завои и постоянно мислеше за нападения срещу всички чернокожи.

Frizzell скочи в ъгъла и неговият колега резерва Richie Muonga се обърна, след това резервният защитник Willy Le Roux отбеляза встрани от гредата и Полард навърши 16 години.

Първоначално публикувано като Победата на Springbok добавя към проблемите на обсадените All Blacks