August 16, 2022

loopnewz

News 24/7

Ричмънд победи Порт, оставайки в микса на финалите на AFL

Ричмънд се завърна сред първите осем в НФЛ, след като пренебрегна сериозен провал в защита, за да избяга от Порт Аделаида при победа с 38 точки.

Тигрите откриха състезанието със седем гола и експлодираха в третата четвърт, за да отбележат победа с 16.13 (109) на 10.11 (71) над Аделаида Овал.

Сякаш тигрите вдъхнаха финалното действие още веднъж с обсесивната си атака върху топката след първото полувреме, за да поемат контрола, въпреки че загубиха ключов опорен човек през цялото второ полувреме.

Вече липсващият помощник-капитан Дилън Граймс трябваше да защитава цялото второ полувреме без друг шампион от Висшата лига Ник Фалщайн, който беше изваден от терена с контузия в реброто в първата минута на третата четвърт.

Ричмънд покри оковите назад, след като силата беше лишена от способността да се придвижи напред и да се присъедини към обхвата.

Докато Тигрите имаха жизнеспособни голове с Том Линч и Шей Болтън, всеки от които стреляха с четворки, на домакините им липсваше огнева мощ напред и дори трябваше да вкарат Чарли Диксън през второто полувреме, за да се опитат да се справят с бушуващия Тоби Нанкервис за Тигрите.

Единственият недостатък на Triumphant Tigers беше тежкият удар срещу крилото Камдън Макинтош и потенциалното цитиране на бившия капитан Трент Кочин за намеса с въже.

Но като цяло, това беше още един пример за това защо всеки претендент за Висшата титла би се страхувал от двубой на Ричмънд през септември, докато Тигрите управляваха силата си с плавно движение на топката и способността за поемане на риск да доведат топката бързо до своите доминиращи цели напред.

Тигрите постигнаха най-голямата си победа над Порт Аделаида на Овала на Аделаида без никакъв принос към таблото от ветерана Джак Риуолд.

Болтън, който беше без гол, когато Тигрите победиха Power с 12 точки в 13-ия кръг, затвърди мястото си на един от най-вълнуващите играчи в мача.

Той беше постоянна опасност напред със светкавична скорост и чисти ръце.

Той помогна за подготовката на атаката на тигрите през второто полувреме, като отбеляза гол след предупредителната сирена, една четвърт от времето и още секунди преди съдийския сигнал в края на първото полувреме.

Опитният капитан в полузащитата на Ричмънд Кучинг може да попадне под лупа на прегледа на мача, за да се справи с проблемите на своите Power Wines по средата на първата четвърт.

Неточността на Тигрите в рамките на диапазона за отбелязване на точки се оказа скъпа по време на доминиращия първи период, когато те направиха 50 ин-отброявания 16-7 и им попречиха да спечелят много по-голямо предимство от първото полувреме с девет точки.

На свой ред Power се възползва от ограничените възможности и след това се върна в състезанието с контролен център за вкъщи от онболисти, водени от Wines и Travis Boak.

С толкова много на линията и за двата отбора, не беше изненада, че носителят на топката изтърпя натиск от типа на финалите, което доведе до редовни обороти и отскоци от защитата.

И двамата бойци биха искали шансовете си за победа по време на почивката между двете полувремена.

Силата вкара първия гол след подновяването на играта, но всякакви надежди за проблеми в родния му град се разбиха с трите гола на Линч в Ричмънд от 7.4 до 3.2 през третия период.