August 9, 2022

loopnewz

News 24/7

Селтик Анджи показва дълбочина при победа с 3-1

Анге Постекоглу изрази задоволството си от силата на Селтик в дълбочина, след като късно повиканият Мориц Йенс вкара решаващ гол за първи път срещу Рос Каунти.

Даденият под наем централен защитник Лориен отбеляза с глава втория гол на Селтик в 84-ата минута, преди шампионът на Шотландската Висша лига да поведе, за да осигури победа с 3-1 в Дингуол в събота.

Тъй като Карл Старвелт току-що се възстановяваше от контузия на подколянното сухожилие, немският защитник бе избран в отбора, след като Стивън Уелч беше отпаднал поради заболяване след тренировката в петък, и той остави своя отпечатък по драматичен начин.

Постекоглу каза: „Да, той беше страхотен. Тренира добре, справя се наистина добре. Продължавам да казвам, „Тези момчета, виждаш ги през уикендите, но аз ги виждам всеки ден.“

„Нивото на обучение е наистина високо в момента. Всеки дава всичко от себе си занапред, което прави тренировките много конкурентни, така че ако по някаква причина трябва да направя промяна в състава, наистина съм убеден, че момчетата идват тук.”

Селтик откри резултата в 48-ата минута, когато Йота намали за Кейго Фурухаши, но Алекс Яковити отбеляза с глава от корнер 10 минути по-късно.

Джо Харт спря добре от резервата Каунти Аура Едуардс, преди Селтик да успее да успее да успее късно, когато Йота постави други голове за Джинс и Лил Абада.

„Знаем, че това е трудно място за идване и труден отбор за игра, и при сегашните условия, каквито са с вятъра, вие знаете, че това ще бъде истинско предизвикателство“, каза Постекоглу.

Основният съперник на Селтик Рейнджърс постигна победа с 2-0 над Килмарнок на Айброкс.

Беше малко трудно за домакините, но Антонио Колак вкара първия си гол за Херес в 51-ата минута и имаше още добри новини за феновете на домакините, когато Алфредо Морелос беше отново във форма, след като отсъстваше от март с контузия в бедрото. , точно след часовата маркировка точно преди секундата се записва от близко разстояние с оставащи две минути.

Драматичният край доведе до победата на Сейнт Джонстън с 2-1 над Мадъруел, като голът на Джими Мърфи в 28-ата минута изглеждаше за победа в мача до края на второто полувреме.

Изведнъж голът на Греъм Къри вдигна и двете страни, но Стиви Мей вкара след три минути, за да осигури три точки за гостите.

Абърдийн се възползва от предимството на един човек, след като Деклан Галахър от Сейнт Мирън беше изгонен в 23-ата минута при победата си с 4-1 над Петодоре.