loopnewz

News 24/7

Сушата се превръща в наводнение от австралийско злато

След сушата, наводнението.

Австралия премина от спад към бум в събота, спечелвайки девет златни медала, белязани от няколко изключителни представяния.

Играчите на нетбол също участват в играта за златен медал, както и състезателките по крикет при жените.

Това се случи на фона на рядко събитие в историята на игрите на Австралийската общност, където нямаше златни медали в петък.

В петък вечерта Англия остана с три златни медала за Австралия на върха на класацията за медали.

Един ден по-късно разликата се върна на девет.

Сцената беше подготвена в събота сутринта, когато Айлийн Райън и Кристина Кръстич победиха Англия във финала на класическия шампионат на двойки за всички времена.

След като Джемайма Монтаг спечели злато на 10 000 метра на пистата, а световната шампионка Елинор Патерсън отпадна до сребро в скока на височина, Оливър Хуер представи един от акцентите на игрите в Бирмингам.

Хоаре се присъединява към австралийската спортна икона Хърб Елиът като единствените австралийци, спечелили златни медали на 1500 метра или мили на Игрите с впечатляващо бягане.

Четвърти пореден във финала, Hoare се прибра вкъщи с рекордно време за игра, като също загуби повече от две секунди от PB.

Художествената гимнастичка Александра Кируй Богатирева попълни колекцията си от златни медали във финала на клуба.

Австралия победи Англия, за да достигне до финала по нетбол в неделя срещу Ямайка, а играчите на крикет победиха Нова Зеландия, за да играят финала T20 срещу Индия.

В неделните финали по плажен волейбол австралийците ще участват в мачовете за златните медали при мъжете и жените.

Той свали фланелката на Арън Уилсън, докато той защитаваше титлата си на сингъл – първият мъж от 44 години, успял на Игрите.

Том Барнс добави още един бронз в борбата, а Чарли Петров и Мишел Ву комбинираха златото при скокове във вода на 10 метра синхронна платформа.

14-годишният Петров е най-младият играч на Австралия на игрите в Бирмингам.

Мадисън Кени и Анабел Смит получиха компенсация за зашеметяващия си вътрешен колапс на Игрите в Голд Коуст, спечелвайки триметровия синхронен подиум.

Боксьорите Кей Скот и Калъм Питърс ще се борят за златния медал в неделя след победа на полуфиналите.

Обратно на пистата Къртис Маршал победи двама английски състезатели, за да вземе златото на скок с щанга за второ поредно място.

Yang Qian победи големия си приятел Li Li Na на финала по тенис на маса, докато Kookaburras играе срещу Индия на финала по хокей за мъже в понеделник, след като победи Англия с 3-2 с противоречив гол.

Освен нетбол, крикет и хокей за жени, в неделя ще има и много шансове за златния медал на Австралия в шосейните състезания.