News 24/7

Тотнъм Хотспър 4-1 Саутхемптън: Увереността на Тотнъм започва да печели

Райън Сесеньон бележи
Райън Сесеньон вкара първия си гол за Тотнъм във Висшата лига

Тотнъм изостана, за да започне кампанията си във Висшата лига с удобна домакинска победа срещу Саутхемптън.

“Шпорите” изостанаха в 12-ата минута след удара на Джеймс Уорд-Проуз, като бутнаха топката по земята и изгледаха отбитата топка да победи Уго Лорис, но отборът на Антонио Конте отговори бързо и грубо.

Райън Сесеньон вкара първия си гол за клуба във Висшата лига след центриране на Деян Кулусевски, за да изравни нивото на домакините и с половин час те излязоха напред.

Ерик Дайър не е вкарвал от три години, но посрещна очуканото подаване на Сон Хюнг-мин с удар с нисък удар с глава в далечния ъгъл.

Спърс донесоха това самочувствие през второто полувреме и Мухамед Салису превърна паса на Емерсън Роял в собствената си врата, преди впечатляващият Кулусевски да вкара четвъртата мрежа, за да създаде доминираща игра.

Мечтателите на Конти направиха своя крачка

Ерик Дайър
Ерик Дайър вкара първия си гол за Тотнъм от май 2019 г

Пълният предсезон под ръководството на Конте, шест нови попълнения и разрешение да бъдат “мечтатели” от техния италиански шеф означава, че феновете на Спърс очакват големи неща от своя страна в тази кампания.

„Защо не спечелим Шампионската лига и Висшата лига?“ Преди това Конте се шегуваше за амбициите си, въпреки че гол на Уорд-Проус, след умна игра на Муса Дженебо, оживи неговата страна в деня на откриването.

С отстранения Ричарлисън и останалите новобранци, които все още са на път да достигнат пълна форма, имаше познат поглед върху Шпорите XI, макар и с две непознати имена в протокола.

Сесеньон и Дайър бяха големи бенефициенти от ерата на Конте и двамата капитализираха добре ударите си с глава, за да изведат Спърс напред – най-очакваните източници на Сон и Кулусевски, създаващи моменти на качество, за да победят и двамата защитници.

Това беше първият път, когато Тотнъм изигра домакински мач във Висшата лига в 15:00 часа в събота от 973 дни след победата им с 5-0 над Бърнли през декември 2019 г. и първият път, когато Тотнъм започна сезон в тази начална колона за повече от 20 години.

Рядко през тези две десетилетия в Северен Лондон е имало толкова много оптимизъм и едва ли той е бил притъпен от увереното и бодро представяне в по-голямата си част.

Опитът за засада на Сесон беше отменен веднага след почивката, принуждавайки ниската топка на противоположния бек Роял Салису да си отбележи автогол, преди бразилецът Кулушевски да удари долния ъгъл две минути по-късно.

Фокусът в Саутхемптън беше върху младежите това лято, след като подписа с шестима играчи, от които само двама на възраст над 20 години, но надеждният Мистър на Светците – и най-добрият голмайстор за миналия сезон Уорд-Проуз – изведе отбора на Ралф Хазенхютъл до добър ход. .

Тази надежда беше краткотрайна за гостите, които, в допълнение към най-лошия рекорд в първия ден от всички настоящи отбори във Висшата лига, завършиха миналия сезон с четири поредни поражения и не направиха много, за да се измъкнат от онзи махмурлук в северен Лондон.

помагакак да играя

Оценете играчите от 10 точки по време или след играта. Резидентът ще затвори 30 минути след последния съдийски сигнал.