loopnewz

News 24/7

Фулъм 2-2 Ливърпул: Александър Митрович вкара два гола, за да шокира червените

Александър Митрович бележи за Фулъм срещу Ливърпул
Александър Митрович вкара първия си гол във Висшата лига за Фулъм на Крейвън Котидж от 29 януари 2019 г., когато се разписа два пъти при победата с 4-2 над Брайтън.

Дарвин Нунес влезе от резервната скамейка, за да вкара един гол и да създаде друг, докато Ливърпул изостана два пъти, за да спаси точка в хаотичен мач срещу току-що промотиралия Фулъм.

Червените, които изведоха шампиона Манчестър Сити през целия път в битката за титлата миналия сезон, изостанаха, когато Александър Митрович надигра Трент Александър-Арнолд, за да изведе Фулъм напред след превъзходно центриране на Кени Тите.

Голът на Луис Диас бе отменен за засада при 0-0, преди той да удари гредата, след като Фулъм напредна.

Във вълнуващ мач влезлият като резерва Нунес отпразнува първия си мач във Висшата лига, като направи попадение отблизо, преди Фулъм да си върне преднината с дузпа след фаул срещу Митрович от Върджил ван Дайк.

Митрович успя да победи Алисон с дузпа, преди Мохамед Салах да изравни отблизо след пас на Нунес за 64 милиона паунда от Бенфика.

Джордан Хендерсън беше близо до спечелването на титлата в края, когато удари гредата в петата минута на добавеното време.

Фулъм плаши червените

Предишната победа на Фулъм във Висшата лига беше срещу Ливърпул на 7 март 2021 г., но в този случай това не беше достатъчно, за да ги спаси от изпадане.

В един фантастичен ден в Западен Лондон те показаха, че са готови за предизвикателството, след като накараха отбора на Юрген Клоп истински страх.

Тяхната цел този сезон е да се установят в уважавана компания и въпреки че има дълъг път, това е много окуражаващо начало.

Шампионите от миналия сезон със сигурност не се страхуваха, когато отнесоха мача на Червените, като енергичният Митрович даде знак за намерението си, като стреля широко с 50 секунди на часовника, след като нахлу в наказателното поле.

Отборът на треньора Марко Силва беше добре организиран, игра със самочувствие и продължи да създава положения.

Те се доближиха до преднина от 2-0, когато Нескенс Кебану удари гредата, докато новите попълнения Жоао Баленя и Андреас Перейра добавиха креативност към отбора.

Фулъм се нуждаеше от петия си мач, за да вкара последния път, когато стартираха сезон във Висшата лига през 2020-21.

Този път те вървят след една игра благодарение на динамичното представяне на Митрович.

Контузията на Тиаго засилва страховете на Клоп

Това е четвъртият пореден сезон, в който Червените започват кампанията си във Висшата лига срещу изгряващ отбор, но това беше само директно начало за тима на Клоп.

С Къртис Джоунс, Диого Хота, Константинос Цимекас, Наби Кейта, Алекс Окслейд-Чембърлейн и Ибрахима Конате или болни, или контузени, пейката на Ливърпул включваше 20, 19 и 17-годишния Стефан Байчетич.

За щастие, Нунес също е включен.

За втори пореден уикенд той излезе от резервната скамейка, за да даде ценен принос, като продължи представянето си в Community Shield, като победи Манчестър Сити с още един гол.

Той направи хитър удар, за да направи 1-1, преди уругвайският нападател да се докосне до вратата на Салах, за да направи 2-2.

Тревогата на Клоп ще бъде нарастващият му списък с контузени, тъй като сезонът едва започва.

Загубата на Тиаго Алкантара от контузия в подколенното сухожилие в началото на второто полувреме ще засили страховете на Ливърпул и остава да видим дали ще се насочат към трансферния пазар, за да облекчат проблема преди крайния срок 1 септември.