August 19, 2022

loopnewz

News 24/7

Южна Африка 10–26 Нова Зеландия: All Blacks загубиха своя пети в последните шест теста

Южна Африка
Южна Африка напредна от осмата минута до края на мача
Южна Африка (10) 26
Опитвам: Аренде, Льо Ру Негативи: Полард 2 химикалки: Полард 3 пуснете мишена Полард
Нова Зеландия (3) 10
Опитвам: фризел Негативи: Муунга химикалки: Джей Барет

Нова Зеландия падна до пета загуба в последните си шест теста, тъй като загуби с 26-10 от Южна Африка в първия мач на шампионата по ръгби в Нелспруит.

Крилото Кърт-Лий Арендзе, който по-късно беше уволнен, беше показан на първия опит.

Хендри Булард ритна Спрингбокс с 19-3 напред, но Шанън Фризъл върна един назад с късно усилие.

Докато All Blacks натискаха за нов гол, резервата Уили льо Ру отбеляза в предпоследния мач от мача и Полард започна последното реализиране.

Повече разочарование за гостите след поражението в първата серия от домашни тестове от Ирландия миналия месец.

Първият международен опит на Арендзе беше просто бонус, тъй като световните шампиони доминираха на сетлата и се сринаха от началото на мача, въпреки че загубиха полуфутбола на Фаф де Клерк с глава в първата минута.

16-те точки на Полард допълнително навредиха на All Blacks, тъй като домакините записаха най-голямата си победа над опонентите си в Южното полукълбо от 1928 г. насам.

Единственият минус за Бокс беше изгонването на Арендзе за опасна намеса във въздуха в 75-ата минута.

Но късният отговор на Frizzell не помрачи атмосферата на купона на стадион Mbombela, тъй като Лу Ру удари свободна топка, за да се отдалечи и да вкара втори южноафрикански опит.

Нова Зеландия влезе в мача като аутсайдери, но третото им поредно поражение увеличава напрежението върху треньора Иън Фостър.

„Поздравления за Южна Африка, те бяха по-способни от нас“, каза Фостър. „Те изиграха играта си добре.

„Под напрежение те отидоха на ритащия мач и това ни постави под голямо напрежение.

“За нас всъщност мислех, че е ход да се представим от последната серия. Отборът работи много добре, защитата от удар беше добра и общата ни защита беше много силна.

„Може би сме пропуснали малко време по отношение на нашата атака. Ще трябва да отидем и да видим това.“

Нова Зеландия допусна 12 дузпи срещу седемте на Бъкс, а Фостър добави: „Чувствах, че не вкарахме зелената мрежа през първите 20 минути и това ни остави малко по-назад.

“Третата четвърт беше от решаващо значение за нас по отношение на връщането в играта, но всичко, което Springboks направиха, беше да се задържат здраво и да получат няколко наказателни удара. Това е тяхната игра и това е игра на натиск.

“Видях, когато мачът започна, че започнаха да се появяват шансове, имаше само две грешки в боравенето. Мислех, че направихме някои крачки [forward]Но трябва да го докажем следващата седмица.”

Капитанът на All Blacks Сам Кейн каза: “Спрингбокс ни хвърлиха адски много, работихме много добре, за да се справим с това, но това отне много от нас. Те продължиха да оказват натиск, особено при катастрофата, която попречи на много нашия поток.

“Горчиво сме разочаровани, наистина боли. Трябва да станем по-добри, ако се пречупим и се състезаваме [in the air]. Не мога да искам повече от отбора по отношение на вяра и усилия. Това са само малки маржове на това ниво.”