August 20, 2022

loopnewz

News 24/7

NZ спечели с 26-10 от брилянтния Boks

Крилото Кърт-Лий Арендзе вкара първия си международен опит, но след това беше изгонен, докато Южна Африка натрупа още нещастия на борещата се Нова Зеландия с удобна победа с 26-10 в първия мач на турнира по ръгби.

Springboks бяха по-доминиращи в Mbombela в събота, отколкото предполагаше резултатът.

Те контролираха сетове и лавини, като кучката Малкълм Маркс беше особено опустошителна в 50-ия си тест.

Резервата Уили Льо Ру също центрира и вкара Хендри Булард от полусферата със 17 точки за домакина.

Това беше най-голямата победа на Южна Африка над All Black отбор от 1928 г., въпреки че мачът завърши с 14 играчи, след като Арендзи беше изгонен за опасна намеса във въздуха след 75 минути.

Нова Зеландия успя в късния опит на крилото Шанън Фризъл, но загуби пети в последните шест теста. Резултатът ще окаже по-голям натиск върху треньора Иън Фостър, особено след като те никога не са изглеждали така, сякаш печелят.

“Springbucks ни хвърлиха адски много, свършихме добра работа, но това отне много от нас. Те продължиха да оказват натиск, особено при катастрофата, която наруши голяма част от нашия поток”, каза капитанът на All Blacks Сам Кейн .

„Горчиво сме разочаровани, наистина боли. Трябва да станем по-добри, ако се съборим и се състезаваме (във въздуха). Не мога да искам никой друг отбор по отношение на вяра и усилия. Това са само малки резерви на това ниво. “

Нова Зеландия допусна няколко непредизвикани грешки с грешни подавания и молби от своите носители на топката и ще трябва да покаже голямо подобрение преди втория си шампионатен мач по ръгби между двата отбора в Елис Парк в Йоханесбург следващата събота.

Бокс центрира при първия опит в осемата минута, когато Полард стреля с висока топка, която не беше събрана от халфа на Ол Блекс Бодън Барет и Луканя Ам пратиха Арендзе далеч за точката в ъгъла.

Нова Зеландия спечели първата си точка в 36-ата минута, с първия шанс за гол. Джорди Барет вкара дузпа отпред и те биха били спокойни да влязат в първото полувреме с разлика от само 10-3.

Полард вкара две допълнителни дузпи и гол, но червеният картон на Арендзи пет минути преди края даде шанс на гостите.

Те вкараха гол след брилянтен пробив на крилото Калеб Кларк, в първия му тест от две години, завърши Фризъл.

Но Бокс имаха последната дума, когато Льо Ру предложи лесен гол след поредното неуспешно подаване от Ол Блекс на 22, давайки му шанс.

„Беше трудно, точно това, което искахме”, каза капитанът на Pokémon Sia Colesi. „Искахме да ги победим отпред.”

„Бяхме добри в справянето с високите топки, поддържахме ги възможно най-организирани и имахме дисциплината да правим боравенето.

„Малкълм (Маркс) беше гений, всеки път, когато имаше проблем, той сякаш идваше с топката. Той беше топ играч в Springbok Rugby от известно време.“