loopnewz

News 24/7

Лига на нациите 2022: Кевин Де Бройне вдъхновява Белгия да победи Уелс

Кевин Де Бройне (вдясно) празнува с Юри Тилманс
Полузащитникът на Манчестър Сити Кевин де Бройне вече има 25 гола в 92 мача за Белгия

Кевин Де Бройне беше в най-добрия си вид, когато Белгия устоя на тежко предизвикателство от Уелс, за да се олюля на ръба на изпадането в Лигата на нациите.

Де Бройне центрира началната врата от границата на наказателното поле и удари гредата с нов удар от подобно разстояние, преди да се обърне към Миши Батшуайи, за да се възползва от втория удар на домакините.

Преднината на Белгия с 2-0 през първото полувреме не беше отражение на поток от възможности и това предимство беше наполовина, когато Кийфър Мур изпрати брилянтно центриране от Бренан Джонсън.

След като видео асистент-реферът отсъди дузпа за Белгия, с повторения, показващи, че Джо Морел чисто изгони Де Бройне, Уелс натисна за невероятно късно изравняване, но беше осуетено от домакините, които не можеха да си представят толкова напрегнат резултат за мач това изглеждаше на нея. Обречен да спечели галопа.

Тъй като Полша загуби у дома от Холандия, Уелс сега трябва да победи Полша с 2-1 или по-добре в Кардиф в неделя, за да запази мястото си в Лигата на нациите.

Робърт Левандовски и неговите съратници ще се изправят пред друго тежко предизвикателство за хората на Робърт Пейдж и докато Полша може да не е на същото ниво като този звезден белгийски отбор, Уелс ще бъде без много играчи от първия отбор поради контузия.

Отсъствията на играчи като Бен Дейвис, Арън Рамзи, Джо Алън и Хари Уилсън се усетиха в Брюксел, но жестокото представяне през второто полувреме даде достатъчно насърчение, за да се предположи, че Уелс принадлежи на това ниво.

„Скуката“, но прекрасният Де Бройне вдъхновява Белгия

Това беше деветата среща между тези отбори за 10 години и четвъртата за последните 18 месеца. Тогава е разбираемо, че Де Бройне каза по-рано, че е “отегчен” да се изправя срещу тези противници.

Полузащитникът на Манчестър Сити беше брилянтна картина на безразличие към вратата си, тъй като първият му удар с левия крак с левия крак измами Хенеси, който получи топката, но не успя да я спре да се загнезди в долния ъгъл.

Де Бройне можеше да бъде близо до това да бъде неудържим, независимо от съперника, така че влоши нещата за Уелс, че те бяха твърде добронамерени в притежанието на топката и небрежни в спирането на белгийския маестро.

Мат Смит даде топката далеч от началния гол, докато защитниците на Уелс бяха страшно нащрек, когато ударът на Де Бройне от 20 ярда остави Хенеси неподвижна, докато тя стреля встрани от гредата.

Вратарят на Уелс имаше натоварена първа сесия и ако не беше странният белгийски завършек с няколко други удара, летящи встрани, гостите щяха да се изправят срещу чука.

Откраднатият Уелс се съпротивлява

Както често се случва в последните мачове, Уелс беше без много влиятелни играчи поради контузия.

Отсъствията на Дейвис, Рамзи, Алън и Уилсън възлизат на общо 260 мача, докато капитанът Гарет Бейл – ветеран със 106 мача – беше само на пейката.

Стартовият състав на Уелс остана с 364 мача, 104 от които за Хенеси, докато Белгия се похвали с 899 мача.

Тази празнина в опита – и по-голяма разлика в качеството – беше ясно очевидна през първото полувреме, тъй като халфът на Уелс не можеше да задържи топката или да проследи противниковите спринтьори и защитата им беше мършава.

Гостите изглеждаха нащрек за съкрушителна загуба, когато закъсняха на почивката, но започнаха втората част с гол и шокираха Белгия с гол от нищото.

Джонсън успя майсторски да го направи, бягайки покрай колебливите защити на домакините, преди да отсече превъзходно плаващо центриране към задната греда, когато Мур се изкачи над знака си, за да влезе.

Голът съживи Уелс, който представляваше нарастваща заплаха на почивката с темпото на Дан Джеймс и особено на Джонсън, който на моменти сякаш плашеше опонента си.

Бейл влезе в последния половин час и когато мачът навлезе във финалната си фаза, Уелс поведе отчаяно, след като видя удара на Нико Уилямс, спасен от Тибо Куртоа и Крис Мифам с глава.

Тази късна атака беше напразна, оставяйки Уелс да отмъсти за загубата си с 2-1 от Полша през юни със същия или по-добър резултат в неделя, за да избегне изпадане във втора дивизия на Лигата на нациите.