September 29, 2022

loopnewz

News 24/7

Мбапе и Жиру блестят при победата на Франция

Франция, съперник номер едно на Австралия във финалите на световното първенство, запази надеждите си за оставане в първа дивизия на Лигата на европейските нации с победа с 2:0 над Австрия.

Килиан Мбапе и Оливие Жиру вкараха двата гола за парижани в четвъртък.

Мбапе откри резултата с нов зашеметяващ гол, преди Жиру, който отново показа на треньора Дидие Дешан, че е нещо повече от трети нападател, да подпечата победата на световния шампион с удар с глава.

Франция гостува на Дания, която също е част от групата на националния отбор на Катар в Катар, в неделя за последния мач от група А1.

Франция се изкачи до трето място в група А с пет точки от същия брой мачове.

Но победата си имаше цена, тъй като защитникът Жул Конде и вратарят Майк Минян бяха контузени и той можеше да се присъедини към Карим Бензема, Уго Лорис и Пол Погба отстрани.

Хърватия оглавява групата, след като победи датчаните с 2-1.

Хърватският резерва Ловро Магер вкара късен гол при наближаването на победата, две минути след страхотния изравнителен гол на капитана Кристиан Ериксен.

След като победиха датчаните в Копенхаген през юни, хърватите повториха постижението, за да достигнат 10 точки от пет мача, с една точка пред Дания в опита им да се класират за полуфиналите на Лигата на нациите.

Защитникът Борна Соса, който е роден в загребския квартал Брайко и е изучил занаята си в местния клуб Динамо, преди да се премести във VfB Stuttgart VfB Stuttgart, откри резултата от границата на зоната четири минути след началото на първото полувреме.

В Брюксел белгийският полузащитник Кевин Де Бройне вкара гол и отбеляза още един, докато се възползва от силното си представяне през първото полувреме, за да победи Уелс с 2-1 в мача от група А на Лигата на нациите на стадион „Крал Бодуен“.

Уелс имаше късмета да не изостава повече от 2-0 през първото полувреме след голове на Де Бройне и Мичи Батшуайи и отхвърли няколко положения, но гостите преполовиха разликата в началото на второто полувреме, когато Кийфър Мур отбеляза с глава отблизо.

Дванадесетата Белгия има точки от пет мача и отива в Амстердам в неделя.

Те трябва да спечелят с три гола разлика, за да изпреварят Холандия, която има 13 точки на върха в групата, и да се класират за полуфиналите на Лигата на нациите догодина.

Холандците победиха Полша с 2-0 далеч от дома с два гола на Коди Яко и Стивън Бергвийн, за да ги доведат на една точка до спечелването на групата.

Непобеденият Холандия спечели четири от петте си мача в група D в лигата и има три точки пред Белгия.

Холандците се нуждаят само от равенство у дома с Белгия, за да си осигурят място във финалите на Лигата на нациите с четири отбора догодина.