October 3, 2022

loopnewz

News 24/7

Опалите падат от Франция в мача на откриването на Световното първенство

Завръщането на Лорън Джаксън не можа да попречи на Opals да загуби със 70-57 от олимпийския бронзов медалист Франция в първия им мач от Световната купа за жени на FIBA.

Загубата в четвъртък вечер в Qudos Bank Arena в Сидни беше първата за Австралия срещу Франция в шест мача от Световното първенство и прекъсна 19 последователни мача в квалификационния кръг на Световното първенство, датиращи от 1994 г.

Загубата накара Opals да работят за напредване от група B, най-конкурентната група от двете групи на Световната купа.

Най-титулуваният играч на австралийския баскетбол, 41-годишният Джаксън, се появи епизодично от резервната скамейка в първия си състезателен мач с Opals, откакто обяви, че се оттегля от международната кариера през 2013 г.

Тя усети присъствието си в защита в началото, но ролята й беше съкратена през второто полувреме, когато колегата й полузащитник Мариана Толо започна да следи играта и да води повече минути.

Първите и единствени точки на Джаксън в мача дойдоха от дълбочина една минута преди това, за да играе през първата четвърт и да възстанови преднината на Австралия.

Трите показателя превърнаха Джексън в едва третата жена, която събра 600 точки на Световната купа.

Седейки през третата четвърт, Джаксън влезе и се опита да успокои нервите на своя отбор през последните четири минути, но Опалс не успя да избута французите, след като те се разделиха през второто полувреме.

Крайният резултат може да не отговаря на напрегнатото състезание. През първото полувреме преднината се смени седем пъти.

Нервите на първата вечер удариха и двете страни, но Бек Алън се изправи рано за опала и спечели 11 точки за името си през полувремето.

Франция осигури по-добър дефанзивен натиск, преминавайки през вратичките на Австралия, за да вкарва по-резултатно от обръщания и дрибъла и бягането през боя за лесни точки.

Опалите използваха размера в своя полза и предпочетоха да вкарат от борби, но бяха оставени да съжаляват за някои грешни удари.

Французите засилиха интензивността си след почивката, но Толо запази опалите в битката и отказа Франция, тъй като изглеждаше да се разтегне по-удобно през третата четвърт.

Но водени от Гейб Уилямс, който играеше в първия кръг, Франция задържа преднината през второто полувреме, като стреля с по-голяма точност и укрепва защитата си.

Opals трябва да завършат в челната четворка на групата си от шест отбора, за да преминат към следващия етап на турнира и да се изправят срещу Мали в петък вечер за следващия си мач. Те ще влязат в тежката любима игра.

Фаворитите на първенството САЩ победиха Белгия с 87-72 в първия сет, преди поражението на Канада с 67-60 от бързо завършилата Сърбия повиши шансовете им да се класират за конкурентния втори сет.

След като преминаха през първия си турнир от Световната купа без победа, Пуерто Рико победи Босна и Херцеговина с 82-58 и надмина предишния си рекорд на турнира от 62 точки с три четвърти.

Китай записа най-доминиращото представяне за деня, падайки със 107-44, удължавайки поредицата от поражения на Южна Корея на Световната купа до 10 мача.

Националният отбор по футбол на Южна Корея не е печелил мач на Световното първенство за жени от 2010 г.