October 3, 2022

loopnewz

News 24/7

Ракета Maple помага на Sokeros да изпревари Нова Зеландия

Ракета с голям обсег от Awer Mabil беше ярката точка, когато Socceroos победиха Нова Зеландия с 1-0 в своето сбогуване от Световната купа в Бризбейн.

След удивителните 11 години от последната среща на двата отбора, това беше първият мач на Австралия след класирането за Световното първенство и последният у дома преди финала в Катар през ноември.

Освен гола на Мейбъл в 33-ата минута, той беше недостижим за домакините във влажната четвъртък вечер на стадион SunCorp.

27-годишният футболист изглеждаше опасен в пространството, отразявайки първия си удар от далечна дистанция точно встрани от дясната греда, преди да забие повторна атака в противоположния ъгъл минути по-късно.

Това беше осмият гол на Мейбъл за неговата страна, но първи в Австралия, след като се премести в испанския клуб Cadex CF в Ла Лига.

Небрежната защита през първото полувреме не беше използвана от страна на All White, която изглеждаше стабилна, въпреки че плейофите за купата бяха на ръба да пропаднат през юни.

„Разочароващо след резултата от Коста Рика, тъй като мислех, че сме страхотни и отново губим, когато мислех, че доминирахме дълги периоди“, каза треньорът на All Whites Дани Хей.

Ударът на резервата на австралийския футболен отбор Мат Лийки се насочи към гредата след бърз пробив на Мартин Бойл, забележителен момент през сравнително спокойното второ полувреме.

Арнолд, който имаше външния вид на бившия треньор Гуус Хидинк като помощник-треньор, направи пет промени в отбора, който започна срещу Перу в квалификациите за Световното първенство.

Но нямаше големи изпитания, многото нови лица, включени в отбора от 31 играчи, се наредиха на резервната скамейка с реванша в неделя в Окланд, тяхната цел.

Адам Тагарт и Айдън Хрустек замениха Макларън и Макгари в началото на втората част, докато Лийки, Натаниел Аткинсън замениха Мейбъл и Фран Караич 20 минути игра.

Тогава Джоел Кинг и Конър Меткалф играха последните минути за Джаксън Ървайн и Азиз Бехиш.

Всички, с изключение на един от ключовите играчи, няма да пътуват до Нова Зеландия, каза Арнолд, неговата теория за възнаграждаване на пристигналите в Катар с домакински мач – и оценка на годността им чрез игра човек на човек – въпреки че някои успяха да стигнат до екип. В навечерието на мача.

„Ако има нещо, което е разочароващо, мисля, че загубихме физическата битка“, каза Арнолд.

„Исках да наградя момчетата, които направиха толкова много жертви, за да ни помогнат да преминем през кампанията… Сега (в Окланд) е за децата.“

Австралия беше нестабилна в началото с Трент Сейнсбъри в сърцето, първият пас на защитника в опасната зона и след това още едно лошо докосване дадоха на All Whites още една златна възможност.

Но те не взеха нито едно от двете, а Sainsbury’s отказаха собствен гол, когато Джаксън Ървайн помисли, че е нокаутирал защитник при сблъсък с врата от ъглов удар.

Талантливият Емполи се доказа като заплаха отляво за Нова Зеландия, без да намери мрежата, докато нападателят на Нюкасъл Юнайтед Крис Ууд беше в предни позиции в приятелски мач, който видя много искри 100 години след първата среща на двата отбора.