September 28, 2022

loopnewz

News 24/7

Футбол: Голът на Авир Мабил прави разликата в победата на националния отбор над Киви

Ауер Мейбъл дойде на партито с масивна стачка, за да гарантира, че честванията на 100-годишнината на Австралия няма да се разпаднат напълно на стадион Сънкорп в четвъртък вечер.

Мейбъл вкара гол за австралийския национален отбор за първи път на австралийска земя, за да осигури победата на страната домакин с 1-0 над Нова Зеландия.

Неговият удар от разстояние от 32 минути беше връхната точка на едно слабо състезание, проведено пред 25 392 фенове, които очакваха повече от играта на Сокерос срещу 103-та страна в света,

В първия мач на националния отбор на Саудитска Арабия след героичния им успех в квалификациите за Световното първенство през юни силата им беше очевидна и в условията на по-добра конкуренция те можеха да платят цената за променливата си игра.

Треньорът на Австралия Греъм Арнолд беше разочарован, че отборът му е “загубил физическата битка”.

„Но като цяло промених начина, по който играхме“, каза Арнолд.

„Исках да играят човек на човек из парка, за да се получи тази физическа битка, но реших, че трябваше да вкараме още два гола.“

Арнолд ще призове за подобряване на представянето – без значение кои 11 играчи започват мача – във втора игра от серията в неделя в Оукланд, тъй като новозеландците несъмнено ще вдигнат пред своите домашни фенове.

В четвъртък вечерта Арнолд направи пет промени в отбора, който започна в плейофния мач през юни в Катар срещу Перу.

Десният защитник Фран Караич замени Натаниел Аткинсън, централните защитници Милош Дегенек и Трент Сейнсбъри замениха Били Райт и Кий Рулис, крилото Мейбъл си осигури одобрение за Матю Лийки, а Адам Тагарт победи Мич Дюк.

Австралийският отбор започна колебливо, тъй като защитникът Трент Сейнсбъри даде възможност на гостите да владеят топката през първите две минути с лошо насочен пас,

Тим Пейн се нахвърли, но насочи удара си право към вратаря Мат Райън,

Лошото начало на Сейнсбъри продължи в 14-ата минута, когато той беше изпреварен от Андре де Йонг, който след това не успя да завърши добрата си работа, когато стреля встрани от гредата, като само Райън го победи.

Австралийският отбор се изравни късно и трябваше да поведе в 17-ата минута чрез халфа Джаксън Ървин, който не успя да вкара гол отблизо,

Въпреки това, Ървин трябваше да компенсира за себе си 15 минути по-късно, когато грабна топката в средата на терена, преди да подаде Мейбъл, който отсече отвътре към десния му крак, преди да отприщи удар от 20 метра, който намери долния ъгъл на мрежата.

Въпреки че ударът беше стабилен и стабилен, новозеландският вратар Оле Сийл щеше да бъде разочарован от поражението си от дистанция.

Въпреки че и двата отбора имаха шансове през първото полувреме, през второто полувреме постигнаха малко.

Резервата Лийки имаше шанс да удвои преднината на Австралия в последните етапи, но Сейл направи страхотно спасяване, за да осигури минимална победа за Сокерес, докато се сбогуваха с австралийските фенове преди Световното първенство на 20-18 ноември.

Треньорът на Нова Зеландия Дани Хей беше горд да покаже своя отбор на стадион Сънкорп.

„Някои от футболните мачове тази вечер бяха страхотни“, каза Хей.

„Имаме контрол от дълги периоди… но това е част от нашата еволюция.

„Трябва да преминем клинично през последния триместър.“

Първоначално публикувано като Моментът на вдъхновение на Мейбъл е разликата, когато Австралия победи Нова Зеландия