September 28, 2022

loopnewz

News 24/7

Бразилия и Мароко защитават с победи

Ричарлисон вкара два гола, за да накара претендента за Световната купа Бразилия да изпревари Гана с удобна победа с 3:0 в приятелски мач в Хавър.

Представянето на Бразилия през първото полувреме даде много причини на феновете да бъдат развълнувани от младия отбор, който се отправя към Катар, където ще кандидатства за спечелването на рекордно удължена шеста титла.

Те доминираха в Гана от самото начало със силен натискащ мач, в който атакуващите играчи Винисиус младши, Равеня, Ричарлисон и Неймар, които направиха асистенции.

Маркиньос откри резултата девет минути по-късно с глава от корнер на Равеня.

Ричарлисон увеличи преднината след 19 минути с удар от границата на началната точка от границата на наказателното поле до долния ляв ъгъл.

Нападателят на Тотнъм добави трети гол пет минути преди края на първото полувреме с хитър удар с глава от пряк свободен удар на Неймар.

„Надявам се бразилските фенове да ми се доверят, защото тук, в националния отбор, вкарвам много“, каза Ричарлисон. “Нося фланелката с номер девет и всеки път, когато я облека, вкарвам гол. Идвам тук, върша си работата спокойно.”

Бразилия ще играе срещу Тунис в Париж във вторник в последния си мач преди откриващия мач от група G на Световното първенство срещу Сърбия на 24 ноември.

В Испания Хаким Зиех се завърна в Мароко след повече от година отсъствие, за да му помогне да спечели с 2-0 срещу Чили в подготовката за Световното първенство на стадион Корнела Елбрат в Еспаньол.

Софиян Буфал вкара дузпа в 66-ата минута, след като защитникът Пауло Диас се справи с началния гол, а новодошлият Абделхамид Сабири добави втория гол след 12 минути в успешен старт за треньора Уалид Реграки, седмици след като беше назначен за треньор на Мароко.

Това бяха първите два подгряващи мача на Испания за отправящия се към Световното първенство Мароко, който ще се срещне следващия Парагвай в Севиля във вторник.

Зиех беше изключен от редиците на националния отбор на Мароко, след като миналата година беше обвинен от бившия треньор Вахид Халилходжич, че се е преструвал на контузен, за да пропусне приятелските мачове през юни 2021 г.

Безизходицата между нападателя на Челси и неговия национален треньор го накара да пропусне квалификациите за Световното първенство и финалите на Купата на африканските нации в началото на годината.

Но натискът върху Халилходжич да върне Зиех в отбора и липсата на помирение между дуото доведоха до уволнението на треньора миналия месец.

Реграги привлече Зиех директно в стартовия състав в петък, заедно със защитника на Байерн Мюнхен Носар Мазрауи, който играе за Мароко за първи път от ноември 2020 г.

Мароко играе на Световното първенство Катар в група F срещу Белгия, Канада и Хърватия.

В други мачове Съединените щати се представиха по-слабо при загубата си с 0:2 от Япония в Дюселдорф, Германия, като Даичи Камада и Каору Митума отбелязаха.

Американците не успяха да отправят нито един удар към целта в последните си подготовки за Световното първенство.

Япония се готви да играе на седми пореден финал на Световно първенство.

Камерун, който се насочва към Катар, претърпя поражение с 2-0 от Узбекистан, докато Южна Корея завърши наравно 2-2 с Коста Рика.

Иран, в група на Световното първенство с Англия, САЩ и Уелс, победи Уругвай с 1:0.

Домакинът на световното първенство Катар загуби от Канада с 2:0 във Виена.