September 26, 2022

loopnewz

News 24/7

Ема Радукано победи Магда Линате в Dominant Show, за да стигне до полуфиналите на Korea Open

Ема Радукано
Радукану спечели първата си титла от Големия шлем на сингъл на US Open през 2021 г

Британката Ема Радукано се класира за полуфиналите на Откритото първенство на Корея, след като победи третата поставена Магда Линет с 6-2, 6-2 в Сеул.

Това е първият път, когато 19-годишната печели три поредни мача откакто спечели титлата на US Open през 2021 г.

Британският топ поставен все още не е загубил сет на WTA Championships.

Тя ще се изправи срещу топ поставената Йелена Остапенко, която победи тийнейджърката Виктория Хименес Касинцева с 6-2, 6-1, за да стигне до финала.

„Мисля, че Магда се чувстваше малко физически“, каза Радокано. „Тя имаше много мачове и добри победи, защото тя е наистина здрав играч и понякога това наистина наранява тялото.

„Мисля, че е страхотно да отида на първия си полуфинал и да вляза в Турне по правилния начин, преминавайки през етапите.“

Радукану започна солидно, със солидна преднина от 4-0, без да изпусне нито една точка на първия си сервис, тъй като тя лесно спечели първия сет.

Линет от Полша обаче отбеляза три точки за пробив при първия сервис на Радукано във втория сет.

Но бившата номер 10 в света се класира отново, като спечели пет поредни точки, за да запази подаването си, преди да прекъсне Линет и да поведе с 2-1.

Линет трябваше да вземе медицинско прекъсване извън корта, като Радукану използва почивката, за да тренира подаването си, а британецът продължи доминацията си, за да поведе с 5-1.

След това Радочано завърши мача с лекота, като спечели победата за 1 час и 16 минути и напусна терена с усмивка и вдигнати палци за феновете.

Вторият поставен британецът Дан Евънс се класира за четвъртфиналите на San Diego Open с победа с 6-4, 6-4 над японеца Таро Даниел. Той ще играе срещу Констан Лестиен от Франция в петък.