September 26, 2022

loopnewz

News 24/7

Изпреварване на Пеликанс за първия им успех в AFLW

Hawthorn си проправи пътя до първата си победа в AFLW, като изпревари бързо стартиращия Сидни и отбеляза вълнуваща победа с четири точки на Punt Road Oval.

Хоукс се отказаха от началото с четири гола, но след солиден удар от треньора Бек Годард при първата смяна, той си възвърна инерцията, за да спечели победа от 5,5 (35) до 4,7 (31) в петък.

Лебедите започнаха искрящо с четири основни отбора през първите 10 минути, но оттам нататък Соколите превърнаха мача в оспорвана битка и запазиха съперниците си без гол.

Хоукс имаха преднина от три точки през последния сезон, но и двата отбора отчаяно искаха да допуснат гол, страничните линии едва се помръднаха, въпреки че топката висеше към 50-футовия Суонс, когато завиха последните сирени.

Третият играч Талия Фелоус се възползва от предимството на територията на Хоукс след четвърт с три гола, докато Жасмин Флеминг продължи впечатляващия си първи сезон.

17-годишният полузащитник Флеминг завърши с 16 изгонвания и 10 борби, за да поведе с Тили Лукас Рууд (12, 11) в подкрепа и защитника Акик Макор Шуте (13 докосвания), също от решаващо значение за завръщането.

Брук Лохланд беше искрата за вълнуващото начало на Swans, като се намеси в 50-ия нападател и вкара три от четирите гола на Swans през първата четвърт, след като те се провалиха в голям удар миналата седмица.

Лохланд завърши със 17 изгонвания и имаше кражба в късния мач, когато топката рикошира близо до вратата, но скоро беше блокирана от няколко играчи на Хоукс.

В главната роля в Swans, Синтия Хамилтън играе тичане, полузащита и от време на време нападател, като 18-годишната спечели 19 игри.

Капитанът на Swans Maddie Collier се бори с 10 тъчдауна в първия си мач за сезона, след като се възстанови от контузия на глезена.

Двата разширяващи се клуба намериха живота си труден в първия си сезон в AFLW и завършиха на второ място в класацията, но това беше солиден сблъсък, който трябваше да даде надежда и на двамата за по-светло бъдеще.

Хоукс вече са 1-4, докато Пеликаните са 0-5 и все още търсят първия си успех в AFLW, но трябва да бъдат подкрепени от най-конкурентното си представяне до момента.

Hawthorne е домакин на Западното крайбрежие в петък, докато отново тръгва от Сидни на предизвикателна мисия срещу първите четирима претенденти на север от Мелбърн следващата неделя.