October 1, 2022

loopnewz

News 24/7

Саудитският национален отбор се стреми да се подобри преди Световното първенство

Полузащитникът Джаксън Ървайн признава, че бразилският национален отбор “има много да подобри”, ако иска да направи впечатление на тазгодишното Световно първенство.

Опитният Ървин беше един от най-добре представилите се в Австралия при неубедителната победа с 1-0 над Нова Зеландия в четвъртък вечер на стадион Сънкорп.

Ако не беше голът на Ауер Мабел през първото полувреме, празнуването на 100 години от Световното първенство по футбол щеше да бъде пълно облекчение.

Както и да е, представянето на Австралия срещу страна, класирана на 103-то място в света, едва ли беше адекватно, тъй като Киви доминираха в началото и изпревариха Сокерос.

Треньорът на Австралия Греъм Арнолд призна след мача, че Австралия не е успяла да се справи физически с гостуващия отбор в мач, който Ървайн описа като “далеч от приятелски”.

„Благодарение и на Нова Зеландия те играха много добре снощи и ни оказаха голям натиск“, каза Ървайн преди втория мач от серията в неделя.

„Харесвам този аспект на играта и те определено ни го донесоха (четвъртък вечер), така че знаете, че трябва да отидете там и да го съпоставите.

„Има много за подобряване – далеч не беше перфектно.“

Ървайн каза, че утехата изпраща „всички у дома с добър резултат“.

Мейбъл посвети първия си футболен гол на австралийска земя на семеен приятел, който наскоро почина.

„Това е мечтана цел, честно казано“, каза базираното в Испания крило.

Ървайн и Мейбъл едва ли ще пътуват до Нова Зеландия за мача в неделя, тъй като на почти всеки отбор беше казано от четвъртък вечерта, че няма да пътуват, като Арнолд искаше да даде шанс на шепа важни играчи.

Въпреки това базираният в САЩ защитник Милош Дегенек, който изигра пълните 90 минути в четвъртък вечерта, ще лети за Окланд, където сега има съмнения относно централния защитник на Англия Били Райт – който отложи пътуването си до Австралия, за да присъства на раждане. Дъщеря му – тя ще направи дълго пътуване до последните игри от поредицата.

„Очаквам го с нетърпение… и се надявам, че можем да победим“, каза Дегенек.

“Малко е заложено на световното първенство. Всеки е тук, за да даде своя собствен (избор) претенция.

„Много от нас са уважавани и те са наистина добри играчи, а това не е в нашите ръце.

„Всичко, което можем да направим, е да бъдем във форма и здрави и да играем и да оставим на треньора да реши.“

Дегенек каза, че отново се наслаждава на футбола, след като тази година се премести в отбора на Кълъмбъс Крю в MLS.

„Развих се доста добре и се чувствам като играча, който бях преди две или три години, когато дадох всичко от себе си, така че съм наистина щастлив“, каза той.

Първоначално публикувано като Полузащитникът каза, че австралийският футболен отбор трябва да се вдигне след “далеч от перфектното” усилие срещу Нова Зеландия