loopnewz

News 24/7

Смелият Дъкуърт се отказва от San Diego Open

Кандидатурата на Джеймс Дъкуърт за титлата на San Diego Open приключи с елиминирането на австралийския номер 3 Маркъс Гирон.

Duckworth се бори смело, но беше изпреварен от американеца, падайки със 7-6 (7-5) 6-3 на стадион Barnes.

Jeron доминираше при големите точки, възползвайки се от трите си шанса за пробив, докато Duckworth се възползва само от два от своите осем.

Смъртта на Дъкуърт прави Крис О’Конъл последният австралийски играч, останал в лотарията.

О’Конъл играе с поставения под номер 2 Дженсън Броксби за място на полуфиналите.

Жирон сега ще се срещне с номер 2 на Великобритания Дан Евънс, който оцеля след уплаха от контузия, за да победи ветерана французин Констант Лестиен с 6-1, 6-3.

След като се включи в първия кръг като първи поставен в турнира, Еванс натрупа инерция с победа в последователен сет над японеца Таро Даниел.

Евънс, 25-и в световната ранглиста, пречупи Лесиан в третия гейм от първия сет, преди да задържи преднината си от 3-1.

30-годишният французин загуби следващия си мач на работа, след което Евънс се нуждаеше от медицинско време за лечение на ръката и крака след тежко падане.

Евънс спаси две точки за пробив в шестия гейм, за да запази солидността си, преди отново да пробие Лестиен, за да спечели първия сет с 6-1.

Вторият сет остана на сервис, докато Евънс не наложи нов пробив и след това удържа воденето с 4-1.

Listienne, 76-и в световната ранглиста, поиска почивка в седмия гейм, само за да види как сервисът му отново пропада.

След като спаси четири точки за пробив, Еванс в крайна сметка завърши сета с 6-3, за да завърши победата си за малко повече от час и половина на корта.