September 26, 2022

loopnewz

News 24/7

Килиан Мбапе участва като световни шампиони Франция победи Австрия с контузии и проблеми извън корта в четвъртък, докато Холандия победи Полша, за да се класира за финалите на Лигата на нациите следващата година.

Усилията на Франция в защитата на Световното първенство в Катар през ноември и декември бяха помрачени от проблеми с фитнеса, включващи множество ключови играчи, както и други проблеми, но френският отбор не изглеждаше разсеян, след като изпревари австрийците в Париж, печелейки 2 -0.

Повиканият Оливие Жиру удвои преднината си девет минути по-късно, стреляйки с глава при центриране на Антоан Гризман, за да вкара своя 49-и международен гол – сега само на два гола по-малко от рекордьора на Франция Тиери Анри.

„Има много позитиви, които могат да се извлекат от играта.“

Погба също влезе в заглавията, след като подаде жалба до италианската прокуратура, че е бил мишена на заговор за изнудване на стойност 13 милиона евро (13 милиона долара).

Междувременно тази седмица започна със звездата на Пари Сен Жермен Мбапе, който отказа да участва в фотосесия с Френската футболна федерация заради правата върху изображението.

Само осем дни преди 36-ия си рожден ден Жиру е голмайсторът в историята на Франция.

Дешан все още трябва да спечели последния си мач в група А1 като гост в Дания в неделя, за да е сигурен, че ще избегне изпадане, докато класирането за финалите с четири отбора следващия юни вече е далече.

Хърватия, вицешампионът на Световното първенство през 2018 г., е на път да оглави дивизията, след като победи Дания с 2-1 в Загреб.

Хърватският победител обаче дойде само две минути по-късно чрез Ловро Магер.

Междувременно Холандия е в добра позиция да премине към финалите на група А4 след победа с 2-0 като гост на Полша, водена от Роберт Левандовски във Варшава.

“Това беше голямо изпитание за нас”, каза треньорът на Холандия Луис ван Гаал. “Много съм доволен от начина, по който играхме.”

Съперникът от групата Белгия победи Уелс с 2-1 в Брюксел, като Кевин Де Бройне и Мичи Батшуай отбелязаха головете през първото полувреме, преди Кевин Мур да намали разликата.

Въпреки това, след като спечелиха с 4-1 в Белгия в последната си среща, дори поражение с два гола би било достатъчно за отбора на Ван Гаал, за да се класира за финалите на четирите отбора.

Испания и Унгария оглавяват две други групи в Първа дивизия преди мачовете да продължат в петък, когато Германия е домакин на Унгария, докато Англия се изправя срещу Италия в Милано.

Първоначално публикувано като Франция се завърна на пътя, докато Холандия наближава финалите на Лигата на нациите