Мондиал 2022: Късното завръщане на Япония шокира Германия

Япония празнува
Четири от осемте гола на Такума Асано за Япония бяха като резерви

Зашеметяващо късно завръщане от Япония видя четирикратния победител Германия да претърпи шокираща загуба в първия си мач от Световната купа в Катар.

Германия доминираше в неистов мач за дълги периоди, но не успя да се възползва от натиска си – преди Япония да накара Международния стадион Халифа да избухне в смесица от празнуване и изненада.

Резервата Такума Асано удари удар от воле от тесен ъгъл, за да направи 2-1 за Япония и хукна към папараците в ъгъла на терена в голямо удоволствие.

Имаше масово спиране на терена, тъй като топката се търкулна от покрива на мрежата, преди феновете да разберат, че е влязла.

Илкай Гюндоган от Манчестър Сити изведе Германия напред с дузпа през първото полувреме, преди японският резерва Рицу Доан да изравни резултата в 75-ата минута.

Изравнителният гол дойде след поредица от зашеметяващи спасявания във всеки край – японецът Шуичи Гонда спря два пъти, за да откаже Серж Гнабри и Йонас Хофман, преди германецът Мануел Нойер да посочи Джуня Ито.

Германия, която завърши на първо място в групата си в Русия през 2018 г., пропусна няколко възможности да увеличи преднината си при резултат 1-0.

Те се сблъскват със сериозна опозиция в група E, тъй като шампионът от 2010 г. Испания идва в неделя, а след това и в последния мач от групата срещу Коста Рика.

Преди началото на мача германските играчи сложиха ръце на устата си, докато правеха отборна снимка, а на трибуните министърът на германското правителство Нанси Весер носеше лента OneLove.

Това следва новината на Германския футболен съюз Проучете дали е законно за фифа Играчите са заплашени от наказание за носенето на значката OneLove в Катар.

Отбор на Германия туитна по-късновъншен линк Правата на човека са „неподлежащи на обсъждане“ и „ние отстояваме нашата позиция“.

Още за проследяване.

помагакак да играя

Оценете играчите от 10 точки по време или след играта. Резидентът ще затвори 30 минути след последния съдийски сигнал.

• 9Метома
  • 10Минамино