Феновете на Япония в неверие след шока на Германия на Световното първенство | Новини за Световното първенство по футбол в Катар 2022 г

Доха, Катар – След Такума Асано вкара гол на Япония Вторият гол Срещу Германия в мача на откриването на Световното първенство имаше кратък момент на мълчание на международния стадион Халифа.

Слисаните германски фенове не можеха да повярват какво се случи току-що. Болните японци чакаха да видят дали ще бъде извикана инфилтрация.

Тогава, след като мишената се изправи, настана хаос.

„Скочих. Крещях. Паднах и се нараних, но не ми пука“, каза Каеде, 13-годишен японски фен, пред Ал Джазира пред стадиона след мача.

1. Такаши и неговият син Каеде казаха, че не могат да повярват, когато Япония отбеляза втория гол.
Такаши и неговият син Каеде [Hafsa Adil/Al Jazeera]

Япония се върна след гол загуба, за да победи Германия с 2-1 в първия мач от група Е в Доха в сряда, следвайки стъпките на Саудитска Арабия. Шокираща победа Аржентина със същия резултат във вторник.

Германия поведе в 33-ата минута, когато Илкай Гюндоган отбеляза дузпа, за да завърши доминиращата игра. Но след това не успяха да реализират много положения и бяха отблъснати с два гола през второто полувреме в рамките на осем минути от Рицу Доан (75 точки) и Асано (83 точки).

Каеде и баща му Такаши пътуваха до Катар от Съединените щати, за да подкрепят националния отбор на страната си.

“Беше невероятно. Когато Япония вкара първия гол, бяхме притеснени, защото германците винаги се връщат по-силни – но те не го правят”, каза Такаши.

Притеснението му не свърши дотук. „Когато на екрана беше показано допълнително време, настроих таймер на телефона си и просто го гледах, докато реферът не свирна.“

Кениши, друг японски фен, който пътува сам до Катар, каза, че има нужда от момент, за да разбере какво се е случило току-що.

„Може би ще отида на FIFA Fan Fest и ще намеря някои японски фенове, с които да празнувам, но имам нужда от почивка.“ Каза той, ръцете му се движеха като вълни.

Япония участва за първи път в Световното първенство през 1998 г., но не успя да премине след първия кръг. Той преодоля това препятствие, когато беше домакин на турнира с Южна Корея през 2002 г., а след това отново през 2010 г. и 2018 г.

Чувството сред феновете на Samurai Blue беше недоверчиво и Кениши каза, че победа над световния шампион от 2014 г. би била най-добрата за Япония в историята на турнира.

“Ако ме попитахте за прогноза преди мача, щях да кажа, че Япония ще загуби. В най-добрия случай равен резултат. Победа? Това не се случва.”

официален празник?

Косуке, друг японец, каза, че неговите сънародници у дома ще останат будни цяла нощ.

Той каза, имайки предвид решението на саудитското правителство Обявяваме сряда за официален празник След изненадващата им победа над Аржентина.

Японските фенове, които пътуваха до Катар от родната си страна и други части на света, получиха парите си в сряда и сега нямат търпение за следващия мач на Япония срещу Коста Рика в неделя.

Междувременно Германия ще се изправи срещу Испания, която по-късно в сряда победи Коста Рика със 7-0.

Поражението от Япония върна болезнените спомени от последната кампания на Световното първенство преди четири години в Русия, когато не успяха да преминат първия кръг.

„Всичко, което може да се обърка, се обърка за нас“, каза Томас, германски фен, пред Al Jazeera, докато други фенове мълчаливо вървяха с увиснали рамене и свити знамена.

Японските футболни фенове празнуват след победата на Япония на Световното първенство по футбол срещу Германия