Челси 2-0 Реал Мадрид: Сините поддържат перфектен старт в Шампионската лига на УЕФА за жени

Играчите на Челси празнуват
Челси спечели и трите си мача от Шампионската лига този сезон

Челси запази перфектния си старт в Шампионската лига на УЕФА за жени, като победи Реал Мадрид на Кингсмидоу.

След мрачно първо полувреме “сините” поведоха чрез удар на Софи Енгел с глава в 67-ата минута, след като Миле Брайт вкара ъглов удар.

Центриране на Ерин Кътбърт подпечата точките 15 минути до края на мача, като улови вратаря Меса Родригес.

Челси все още е кандидат за спечелването на група А и е с пет точки пред втория Пари Сен Жермен.

Полуфиналистите от миналия сезон победиха албанския Влазния с 5-0 по-рано в сряда.

Сините бяха у дома в Кингсмидоу много очаквани

Челси, който се завърна на върха на Висшата лига за жени в неделя След победа над Тотнъм на Стамфорд Бриджизлезе начело в групата, на две точки зад непобедения Реал Мадрид.

След победа с 1-0 над Пари Сен Жермен и победа с 8-0 над Влазния в другите два мача от Шампионската лига, трябваше да се очаква трепереща публика на Кингсмидоу.

Те се доближиха до ранното усилие на Фран Кърби в тихото първо полувреме.

След 25 минути оставаща нервност в Kingsmeadow, когато Реал Мадрид поведе в мача, но това скоро беше заменено от облекчение след откриването на Ингъл.

И Челси почти добави трети чрез двата опита на Ниам Чарлз за смъртта, докато успяха да подпечатат победата.

Каролайн Уиър играе за Реал Мадрид срещу Челси
Шотландският национал и бивш полузащитник на Манчестър Сити Каролайн Уиър не успя да намери перфектния пас за гостите

Реал Мадрид е вторият най-добър играч в Лондон

Това беше първата среща между Челси и Реал Мадрид, но Лас Бланкас може да се похвали с добри резултати срещу английски отбори в Шампионската лига. След като нокаутира Манчестър Сити за втори пореден сезон в августовските плейофи.

Гостите идват в Западен Лондон, след като са загубили само веднъж този сезон, от Барселона в Първа дивизия, тъй като са трети в таблицата.

И въпреки че имаха затруднения в началните размени, миналогодишните четвъртфиналисти прераснаха в играта, когато Естер Гонзалес видя свиреп удар, спасен малко след подновяването.

Но това беше единственото им смислено усилие, тъй като Челси беше най-добрият отбор в първия мач на Ема Хейс в Кингсмидоу. След като се възстанови от операция.