Япония победи Германия във втория изненадващ резултат на Световното първенство по футбол | световни новини

Япония победи Германия с 2-1 и записа нов неприятен резултат от Световното първенство.

Илкай Гюндоган изведе Германия напред с удар от дузпа в 33-ата минута на международния стадион Халифа в Доха.

Ханси Флик отново вкара топката по време на продълженията в края на първото полувреме, но тя беше блокирана поради засада.

Играчите на Германия покриват устата си в знак на протест – Актуализации на живо

Но два гола за осем минути обърнаха мача с главата надолу.

Японецът Рицу Доан, който играе футбол за Фрайбург в Германия, изравни резултата в 75-ата минута, преди Такума Асано да нанесе обикновен далечен удар отгоре в 83-та минута, за да изведе Япония напред.

Германия не успя да реализира, въпреки че притежаваше 74% притежание и повече от два пъти повече удари към вратата от Япония.

Това беше поредното бедствие на Световната купа за четирикратния победител Германия, тъй като загубата от тях ги остави с потенциално печеливш мач срещу Испания, като Япония се изправя срещу Коста Рика.

Играчите на Германия покриват устата си, докато позират за групова снимка преди мача
Кай Хаверц от Германия изглежда тъжен, докато аплодира феновете след мача
снимка:
Германецът Кай Хаверц изглеждаше тъжен, докато аплодираше феновете след мача

Резултатът идва след ден Саудитска Арабия победи Аржентина с 2-1 в един от най-големите сътресения в историята на световните първенства.

Преди началото на мача играчите на Германия организираха протест преди мача, покривайки устата си, след като им беше забранено да носят антидискриминационната лента OneLove в цвят на дъгата след заплахи за спортни санкции от ФИФА.