Белгия побеждава канадския Сторм, за да отбележи победа с 1-0 | Новини за Световното първенство по футбол в Катар 2022 г

Белгийците се спасиха от голямо разочарование, след като Канада не успя да окаже натиск в вълнуваща среща от група F.

Белгия устоя на канадската буря във вълнуваща среща от група F, за да запише победа с 1-0 благодарение на гола на Мичи Батшуай в 44-ата минута.

Европейската страна е оценена на Вторият най-добър играч в светакоито се бореха да се справят с интензивността на Канада на стадион Ахмед Бин Али в сряда вечерта, но бих бил благодарен, че избегнаха голямо разстройство. Като избяга с победа.

Канада ще съжалява за много пропуснати положения, включително неуспеха на звездата Алфонсо Дейвис да реализира наказателен удар само след 11 минути.

Спасяването на Тибо Куртоа попречи на 22-годишния футболист да вкара това, което можеше да бъде за Канада Първи гол на световно първенство. В единственото си участие на Световното първенство в Мексико през 1986 г. Канада загуби и трите си мача и не успя да вкара нито веднъж.

Необезпокоена от ранна неуспех, канадската атака продължи да натиска през първите 45 минути, като темпото им нанесе хаос на белгийската защита и държеше Куртоа зает.

Срещу хода на играта обаче Белгия поведе, когато Батшуайи проби между двама защитници, изтича до дълга топка и стреля покрай вратаря Милан Борган точно преди почивката.

Batshuayi играеше само поради контузия на първия избран нападател Ромелу Лукаку, което можеше да го накара да пропусне цялата групова фаза.

Треньорът на Белгия Роберто Мартинес
Треньорът на Белгия Роберто Мартинес призна, че неговият отбор е вторият най-добър отбор в срещата в сряда вечерта [Kai Pfaffenbach/Reuters]

“Златното поколение” на Белгия се бори да не изостава

Второто полувреме беше по-равностойно, като и двата отбора създадоха положения за гол.

Но като цяло Канада имаше 21 удара към вратата в сравнение с деветте отбелязани от Белгия, чийто добре установен и пълен със звезди отбор далеч не беше убедителен.

В титулярния състав имаше шестима играчи на възраст над 30 години, четирима от които имаха над 100 мача.

Куртоа и ключовият полузащитник Кевин Де Бройне може също да достигнат трицифрени цифри на това Световно първенство, което все повече изглежда като последното ура за тази група, често описвана като „златното поколение“ на белгийските футболисти.

Фитнес треньор Роберто Мартинес Той призна след мача, че отборът му е вторият най-добър в класацията, но приветства победата като важна основа, върху която Белгия може да изгради турнирната си кампания.

Всъщност най-добрите ходове дойдоха от мобилен, атакуващ канадски отбор пред техните шумни фенове, размахващи кленови листа. Те имаха 14 удара само през първото полувреме – най-много от 16 години на отбор от Световно първенство, който не успя да отбележи.

Дейвис се отличи с повеждане на удари от ляв бек, докато капитанът Атипа Хътчинсън стана на 39 години най-възрастният полеви играч, титуляр в мач от Световната купа.

Но техният неуспех да се възползват от големия брой възможности, които получиха, ги оставя в дъното на група F и те подкрепят Мароко и Хърватия, които имат по една точка, и първото място Белгия.

Следващият мач на Канада ще се изправи срещу Хърватия в неделя, докато Белгия се готви да се изправи срещу Мароко в същия ден. Победа за футболистите на Мартинес ще им гарантира преминаване към директните елиминации.