Бразилецът Ричарлисон блести при победата с 2-0 над Сърбия | Новини за Световното първенство по футбол в Катар 2022 г

Фаворитите на турнира се изкачиха до върха в група G след моменти на блясък, пречупвайки решимостта на Сърбия.

Бразилецът Ричарлисон поведе отбора си до победа с 2-0 над Сърбия на стадион Лусаил, докато фаворитите на турнира откриха кампанията си за Световната купа в блестящ стил.

25-годишният нападател откри сметката на Seleção точно след часа в мача от група G в четвъртък вечер и добави впечатляваща секунда скоро след това в 73-ата минута.

Последният удар накара нападателя на Тотнъм Хотспър да реализира центриране от крилото Винисиус Жуниор, като прехвърли топката над главата му, преди да скочи във въздуха за невероятен ъглов удар.

Сърбия, която оказа твърда съпротива през първите две трети от мача, след това беше оставена да преследва сенките при последните си хвърляния, докато бразилските играчи натискаха топката и правеха редовни нападения в гърдите на съперника, подчертавайки своите акредитиви като най-опасните в състезанието.

От своя страна Сърбия се потеше за фитнеса на своя исторически голмайстор Александър Митрович, но треньорът Драган Стойкович го избра в стартовия състав.

За разлика от бразилската нападателна линия, която беше заплашителна от всички страни, нападателят на Фулъм се оказа изолиран отпред с малко сервиси.

Резултатът остави Бразилия начело в група G, следвана от Швейцария на второ място, след като европейският отбор победи Камерун по-рано в четвъртък.

Южноамериканските грандове, които се стремят да спечелят шестата си световна купа, ще играят следващия понеделник срещу Швейцария. Сърбия играе с Камерун в същия ден.