Голът на Роналдо е подарък от рефера: Гана

Селекционерът на Гана Ото Адо се оплака от управлението на поражението на неговия отбор с 3:2 от Португалия на Световното първенство, като каза, че историческият гол на Кристиано Роналдо е подарък от съдията.

Роналдо спечели дузпа в 65-ата минута, след което я реализира, за да даде преднина на Португалия и да стане първият играч, отбелязал гол на пет финала на Световни първенства след победата в осмия мач от групата.

Адо обаче смята, че американският съдия Исмаил Ел-Фат е направил грешно решение.

„Мисля, че това беше наистина грешно решение, ние играехме с топката… Не знам защо VAR не се появи, нямаше обяснение за това“, каза Адо за меката дузпа след падането на Роналдо. Минимален контакт с рамо с Мохамед Салису.

„Това беше грешно решение. Всъщност беше грешка срещу нас“, оплака се Адо.

Запитан за гола на Роналдо, Адо каза: “Ако някой вкара гол, поздравления. Но това беше подарък, наистина подарък.”

Адо каза, че се е опитал да говори с рефера за някои от решенията след това.

„Исках да го направя по спокоен начин, но ми казаха, че е на среща. Не беше в наша полза. Получихме няколко жълти картона, които трябваше да бъдат, но имаше и носене на фланелки и спиране на контраатаки, които бяха също „жълти картони, но това не им беше дадено““.

Той смяташе, че на Гана й липсва и късмет. „С малко късмет можем да стигнем до една точка.“

Головете на Гана бяха първите за африкански отбор на Световното първенство в Катар в представяне, което се подобри значително през второто полувреме, Адо добави, че представянето им е вдъхнало увереност за следващата им конфронтация срещу Южна Корея в понеделник.

„Ние трябва да спечелим сега и сме под натиск, но те са“, каза той.