Извинението на Емболо донесе минимална победа на Швейцария над Камерун | Световно първенство в Катар 2022 г

Швейцария победи Камерун с 1-0 благодарение на автогол на родения в Камерун Брил Емболо в четвъртък, за да спечели първата си победа в група G на Световното първенство.

Емболо, който е роден в Яунде, но е израснал в Базел, стреля три минути след второто полувреме, след като получи топката от дузпа на Джердан Шакири.

25-годишният нападател отказа да отпразнува гола си, докато малка група швейцарски фенове аплодираха бурно на Stade du South.

Сърбия играе с Бразилия в другия мач от групата по-късно в четвъртък.

Швейцарският гол дойде, след като Камерун, който не беше печелил Световно първенство от 20 години, доминираше през първото полувреме, но пропусна няколко добри шанса да стигне до върха.

Неукротимите лъвове, които елиминираха Алжир в плейоф, за да се класират за турнира, надиграха швейцарците в първите 45 минути с бързи комбинации, темпо и физика, докато техните беззъби опоненти останаха напред.

Те получиха първия си шанс 10 минути по-късно, когато Брайън Мбеумо тества вратаря Ян Зомер, но Карл Токо Екамби прати отбитата топка над гредата.

Скоро след това швейцарците отново имаха проблеми, тъй като намиращият се във форма камерунски нападател Ерик Максим Шупо-Мотинг грабна топката от съперник, за да я удари в наказателното поле, само за да бъде изчистена от Зомер.

Камерун продължи да се изправя срещу съперниците си в конфронтации един на един, докато швейцарците рядко успяваха да навлязат в зоната на противника.

Швейцария, която достигна до 16-финалите на предишните две Световни първенства, отбеляза гол в началото на второто полувреме, като изсече Шакири в наказателното поле и натисна Емполо, което се оказа победител.

Почти идентичен ход малко след изтичането на часа за малко швейцарците да отбележат нов гол, но ударът на Рубен Варгас бе отразен от вратаря Андре Онана.