Плачът на Неймар го боли в глезена по време на победата на Бразилия на Световната купа

ЛУСАИЛ, Катар (АП) — Бразилският нападател Неймар е залепил лед на глезена си и плачеше на пейката, след като беше заменен при победата на отбора с 2:0 над Сърбия в световна купа четвъртък.

Неймар контузи десния си глезен през второто полувреме и беше заменен в 79-ата минута.Той беше атакуван няколко пъти по време на мача и накуцваше и правеше гримаси, преди да трябва да напусне терена.

Сълзи плачеха на пейката, докато лекарите започнаха да го лекуват в последните минути на мача на стадион Лусаил. Той дръпна ризата си през главата, докато лекарите слагаха лед около крака му. Той влезе в съблекалнята, накуцвайки с подутия си глезен.

Бразилският лекар Родриго Ласмар не спекулира със степента на контузията, като каза, че състоянието на Неймар ще бъде оценено.

„Нека да видим как ще отговори“, каза Ласмар пред бразилските медии. “Започнахме с лечението, но трябва да бъдем внимателни и търпеливи. Твърде рано е да се каже нещо. Ще видим как ще се развие.”

Неймар претърпя серия от контузии след Световното първенство през 2018 г., но пристигна в Катар в добро състояние. На Световното първенство в Бразилия през 2014 г. турнирът му завърши с контузия в гърба на четвъртфиналите срещу Колумбия, когато трябваше да напусне терена на носилка.

30-годишният футболист все още не е спечелил голям трофей с националния отбор. Той помогна на Seleção да спечели Купата на конфедерациите през 2013 г. и първия си златен олимпийски медал на игрите в Рио де Жанейро през 2016 г.

Със 75 гола за националния отбор, той е два гола по-малко от головия рекорд на Пеле.