Рединг Ливърпул жени 3-3: Червените все още са без победа след вълнуващ мач с шест гола

Играчите на Рединг празнуват гола на Наташа Дои
Наташа Дауи от Рединг празнува, след като отбеляза гол срещу бившия си клуб

Сане Троелсгаард вкара с глава изравнителния гол в 89-ата минута, докато Рединг удържа Ливърпул, за да продължи серията без победа на Червените във Висшата лига за жени.

В една вълнуваща среща Кейти Стенгел даде преднина на гостуващия Ливърпул, преди Теа Бремер да изравни през първото полувреме.

Наташа Доу изведе Рединг напред, но Стенгал и Рианън Робъртс направиха 3-2 за Leirds.

Но Троелсгаард лиши Ливърпул от първа победа в Женската футболна лига от деня на откриването, тъй като нейният огромен удар с глава се отклони навътре.

Равенството не помага за продължаване на серия без победи

Равенството видя двамата борещи се да се отдръпнат от последния клуб Лестър. Ливърпул, който е на 10-то място, вече е на пет точки пред “лисиците”, докато вторият Рединг има четири точки.

Но те ще почувстват, че можеха да спечелят този мач, тъй като всеки поведе през второто полувреме.

Играчите на Ливърпул празнуват гола на Рианън Робъртс
Рианън Робъртс изглежда донесе на Ливърпул само втората им победа в лигата

Червените доминираха в началните размени и продължиха заслужено напред, когато Стенгел центрира от воле на Мелиса Лоули, само за тийнейджърката Бремър да изравни с удар гръб в гръб в първото полувреме.

Рединг, чиято единствена победа в лигата за сезона дойде срещу Лестър, се подобри драстично след почивката и поведе с 2-1 чрез удар от близко разстояние на бившия нападател на Ливърпул Доу.

Но гостите се върнаха в забавна афера, тъй като Стенгал добави своя пети за сезона, а Робъртс го постави на път за победа 17 минути преди края.

Но Рединг изравни за втори път в заключителните етапи, когато Троелсгаард посрещна паса на Амали Екеланд, за да лиши Ливърпул от втора победа в лигата за сезона.

Това означава, че отборът на Мат Бърд записа равенство 3-3, след като приключи серия от шест загуби срещу Брайтън миналия уикенд.

Рединг, междувременно, вече спечели само един от последните си 10 домакински мача във всички турнири и остава на една точка зад Ливърпул.