Световно първенство 2022: Португалия 3-2 Гана – Роналдо, Феликс и Лео отбелязват

Кристиано Роналдо стана първият играч, отбелязал гол на пет Световни първенства по футбол, като Португалия започна кампанията си с вълнуваща победа над Гана.

Роналдо игра за първи път след противоречивото си телевизионно интервю миналата седмица и последвалото му уволнение от Манчестър Юнайтед след коментарите.

37-годишният футболист вкара първия гол от дузпа, след като бе разбъркан в наказателното поле от ганайския защитник на Саутхемптън Мохамед Салису.

Капитанът Роналдо имаше две възможности в началото, но Лорънс Ати Зиги отправи нисък удар и също насочи към далечната греда.

Нападателят отмени гол, за да избута Александър Джеко, докато в другия край Гана не отбеляза нито един удар през първото полувреме.

Африканците се подобриха през второто полувреме, когато Мохамед Кудос вкара близо до далечната греда и получи наградата си, когато Андре Аю изравни от близка дистанция.

Но Португалия отговори с два гола за две минути, за да подпечата точките – Жоао Феликс реализира страхотен удар, а резервата Рафаел Леао хладнокръвно стреля само секунди след като влезе в игра.

Усман Бухари кимна в закъсняла утеха за Гана и можеше да има истинска драма в деветата минута на добавеното време.

Вратарят Диого Коста вкара топката, очевидно без да знае, че Инаки Уилямс е зад него, но след като се надпреварваше да засече, ганайският нападател се плъзна в решаващия момент и отразен удар беше изчистен от линията.

Победата означава, че Португалия оглавява група Н след това Уругвай и Южна Корея изравниха без голове по-рано в четвъртък.

Роналдо отново грабва заглавията

Фокусът преди този мач беше само един човек – Роналдо.

Ветеранът нападател влезе в турнира с облак над главата си Експлозивно интервю за TalkTV Той каза, че се чувства “предаден” от Манчестър Юнайтед.

Недоволен от казаното от него, клубът от Висшата лига започна процес на прекратяване на договора му, което беше потвърдено във вторник.

Но този път играчът ще влезе в новините по всички правилни причини, тъй като той надживя великия Пеле, Уве Зеелер и Мирослав Клозе, за да остане сам, като отбеляза в пет различни издания на турнира.

Феновете бяха на крака в очакване всеки път, когато Роналдо се приближи до топката и го стимулираха, когато дузпата му през второто полувреме – която дойде след относително пропуснати положения през първия период – взриви вратата.

Той беше и рекордьорът със 118 допуснати международни гола, включително осем в груповата фаза на Световното първенство, въпреки че той е играчът, отбелязал най-много голове, без да се разпише във фазата на елиминациите.

Бившият нападател на Уест Хям и Суонзи Айю изравни, след като намали Мохамед Кудос, за да продължи серия от голове на Гана в последните шест мача на Световното първенство.

Внушителното завършване на Феликс и напрегнатите усилия на Леао сякаш подпечатаха точките за Португалия 10 минути до края.

Резервният Бокарие влезе и празнува с Роналдо “Сио”. Отборът на Ото Адо щеше да се радва да изравни и почти да го получи, ако не беше грешката на Уилямс.

помагакак да играя

Оценете играчите от 10 точки по време или след играта. Резидентът ще затвори 30 минути след последния съдийски сигнал.