Снимки: Роналдо пише история, след като Португалия победи Гана с 3-2 | Новини за Световното първенство по футбол в Катар 2022 г

Кристиано Роналдо стана първият играч, отбелязал гол от пет Световни първенства Докато Португалия открива кампанията си срещу Гана, най-ниско класираният отбор в турнира.

Въпреки неотдавнашните си борби и противоречия на клубно ниво, Роналдо направи зашеметяваща серия за националния си отбор в мача в четвъртък, който завърши с победа с 3-2 за него. Португалия.

След нулево първо полувреме Роналдо реализира наказателен удар в 65-ата минута, за да даде преднина на Португалия с 1-0 Гана.

След това Андре Аю от Гана вкара изравнителен гол, след което Португалия отбеляза два пъти последователно, за да направи 3-1. Ганаецът Осман Бокари отбеляза гол, който направи резултата 3:2 в 89-ата минута.

Победата на Португалия поставя отбора начело в група H преди следващия им мач срещу Уругвай в понеделник. Следващият мач на Гана е срещу Южна Корея в понеделник.