Снимки: Шоман Ричарлисон блести при победата на Бразилия с 2-0 над Сърбия | Новини за Световното първенство по футбол в Катар 2022 г

Бразилия започна световна купа Карайте със стил в четвъртък. Не беше лесно за Сърбия да спечели, но в крайна сметка стигнаха дотам.

След нулево първо полувреме, Бразилия Той поведе в 62-ата мин. Ударът на Винисиус Жуниор беше добре париран от сръбския вратар, но отскочилата топка попадна в Ричарлисон, който инстинктивно я изби.

Десет минути по-късно Ричарлисон овладя ниското подаване на Винисиус младши, завъртя се и стреля в средата на полета с ножичен удар, който влетя в долния ъгъл. В Ричарлисон Бразилия намери своя шоумен.

все още, Сърбия Те заслужават признание за представянето си. В продължение на час те удобно удържаха Бразилия. Тяхната нападателна заплаха беше минимална, но тяхната дисциплина и лидерство бяха похвални.

Очаква се Бразилия да бъде силен претендент за Световното първенство тази година. Техният отбор е пълен с атакуващи и качествени заплахи, като суперзвездата Неймар гледа към шампионска титла, създаваща наследство.

Сърбия прави третото си участие на Световно първенство като независима нация, след като направи своя дебют на турнира през 2010 г. в Южна Африка.

В понеделник Бразилия ще се изправи срещу Швейцария, а Сърбия ще се изправи срещу Камерун в следващата група от мачове от група G.