Еквадор доминира на Световното първенство с 1-1 с Холандия Новини за Световното първенство по футбол в Катар 2022 г

Коди Джакобо вкара гол за Холандия след само шест минути, но Енер Валенсия изравни през втората част.

Холандия и Еквадор споделят точки във втория си мач от Световното първенство, тъй като аутсайдерите от Южна Америка изглеждаха по-опасно по време на равенството 1-1 в Група А.

Резултатът от петък означава, че домакинът Катар е първият отбор, който ще бъде елиминиран от турнира. Сенегал победи Катар с 3-1 по-рано през деня.

Коди Гакбо, нападателят на ПСВ Айндховен, който е силно свързван с трансфер в Манчестър Юнайтед, изведе Холандия напред с превъзходно удар от воле в шестата минута на Международния стадион Халифа.

Но с голяма, бурна подкрепа зад гърба си, Еквадор отвърна толкова енергично, че холандците се разклатиха, отменяйки гола на Еквадор точно преди полувремето, давайки сигнал за еднопосочния трафик, който трябваше да последва през второто полувреме.

Минути след второто полувреме Енер Валенсия стана най-добрият голмайстор на Световното първенство – досега – с гол в 49-ата минута.Това беше третият гол на капитана на Световното първенство след дубъла му при победата на страната му над Катар.

Тъй като Холандия и Еквадор вече имат по четири точки в група А, домакинът Катар вече не може да се класира за фазите на елиминациите. Много малко хора очакваха да бъдат изхвърлени от групата, но те щяха да бъдат разочаровани да влязат в последния групов мач без нищо.

Еквадор обаче можеше да спечели този мач, тъй като Гонсало Плата стреля от гредата точно преди изтичането на часа. La Tre постави 23 кръста на седемте на Холандия в знак, че ако някой е на прага на победителя, това няма да е холандецът.

Една окуражаваща вечер за Еквадор беше помрачена от гледката на Валенсия, падащ на носилка късно и след това приклекнал с лед около дясното си коляно, и те се надяват техният голмайстор за всички времена да се възстанови бързо.

Еквадор се среща със Сенегал във финалния кръг от груповите мачове във вторник, докато холандците, водени от Луис ван Гаал, играят с Катар, знаейки, че равенството е всичко, от което се нуждаят, за да си осигурят място в последните 16.